Dainuojamosios poezijos festivalis Skapiškyje

2016 m. spalio 19 d. 18 val.

Kupiškio kultūros centro

Skapiškio padalinyje

 

ALGIRDAS KLOVA

Gimiau ir užaugau Kaune. Vadinu save kompozitoriumi ir muzikantu, kai kas dar prideda, kad esu folkloristas, folklorinio ansamblio „Vydraga“ įkūrėjas ir vadovas, muzikos vadybininkas, prodiuseris, B.Dvariono muzikos mokyklos mokytojas, muzikos žurnalistas, kompozitorių ir žurnalistų sąjungų narys. Be to, dar – Tarptautinės bluegrass muzikos asociacijos (EWOB) narys, atstovas Lietuvai, Lietuvos country muzikantų asociacijos garbės prezidentas. Dirbau Lietuvos radijo garso režisieriumi ir laidų vedėju.  Esu surengęs  autorinius koncertus Vilniuje, Kaune, Palangoje, Šiauliuose, Varėnoje, Panevėžyje, Rygoje (Latvija), Stokholme ir Gotlando saloje (Švedija). Dalyvauju festivaliuose ir koncertuose su Lietuvos ir pasaulio džiazo, roko, folko ir country muzikantais. Su savo grupe „CountryBluesSessionBand“ konkurse „Country Europa-99″ esu laimėjęs  antrą vietą. Dirbau su grupe „Žaliakalnio vilkai“. Išleidau knygas „JAV fidlerių melodijos“ ir „JAV vaikų dainos“, drauge su Vladu Braziūnu  – „Iš naminio audimo dainos“.  Mano vadovaujamas  ansamblis „Vydraga“ – tarptautinių festivalių Argentinoje, Italijoje, Vokietijoje, Danijoje, Belgijoje, Vengrijoje, Farerų salose, Lenkijoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Kinijoje, Rusijoje, Šveicarijoje, Anglijoje, Ukrainoje, Ispanijoje, dalyvis.  Už kūrinius būdavau ir apdovanotas. Naujausias mano CD „Algirdas Klova – kamerinė muzika“.  2003 m. LATGA-A buvo išrinkusi mane  metų autoriumi. 2006 m. gavau  Europos bluegrass pionieriaus vardą, o 2008 m. „Vydragai” už veiklą įteikta „Aukso paukštė”.

 

VIKTOR PASHNYK

Dainų autorius ir atlikėjas. Šį talentingą ukrainietį galima pavadinti savo kultūros mylėtoju ir puoselėtoju. Jo kūryba priskiriama vadinamajam folko muzikos stiliui. Dainuodamas atlikėjas akomponuoja ne tik gitara, bet ir tradiciniu styginiu ukrainiečių liaudies muzikos instrumentu – bandūra.  Muzikantas dalyvauja įvairiuose renginiuose, tačiau, kaip pats yra minėjęs, jam maloniausia groti po atviru dangumi, nes gatvėje gali daryti tai, ką trokšta širdis, improvizuoti ir, pagavus praeivių nuotaikų virpesius, juos perteikti muzika.

 

 PAUL CATALDO

Paul Cataldo – profesionalus dainų kūrėjas ir atlikėjas iš Bostono, Masačiusetso. Jo kūryboje girdima Americana/Roots, Country muzikos stiliai. Didelę įtaką kūrybai, kaip pats atlikėjas teigia, yra padariusi Jonny Cashas, Neilas Youngas ir Bobas Dylanas muzika. Jo pirmasis muzikos albumas buvo įrašytas toje pačioje įrašų studijoje, kaip ir Neil Young žymusis albumas „Harvest.
Paul“ naujausiame projekte „Ask The Woods“ – svajingos pagoniškos dainos, dominuoja gamtos tema, vokalinės harmonijos ir girdimas indėnų (pats Paulas turi Cherokee genties šaknų) muzikos indėlis. Šiame projekte visais instrumentais (gitara, lūpine armonikėle, bandža, būgnais) groja ir dainuoja pats atlikėjas. Per pastaruosius septynerius metus P.Cataldo yra koncertavęs visose penkiasdešimtyje Amerikos valstijose, surengė keletą muzikinių turų Europoje.

 

MIECZYSŁAW LITWIŃSKI

Miečyslavas Litvinskis – lenkų kompozitorius, grojantis įvairiais instrumentais, kritikų įvardintas kaip nepaprasta sceninė asmenybė (The Village Voice). Jis studijavo kompoziciją Šopeno muzikos akademijoje Varšuvoje, taip pat grojo džiazą, roko muziką, klasikinę muziką ir šiuolaikinę muziką kartu su daug skirtingų muzikos ansamblių. Šiuo metu kuria muziką moderniajam šokiui, kinui ir teatrui. M.Litvinskis buvo „Novi Singers” ansamblio dainininkas, nepriklausomos elektroakustinės muzikos studijos bendrasavininkas. Atlikėjas savo muziką (solo ir kartu su daugeliu gerai įvertintų ansamblių) pristatė JAV, Kanadoje, daugelyje Vakarų Europos valstybių, Rusijoje bei Ukrainoje, tokiose koncertų salėse kaip Natural History Museum, Lincoln Center, Carnegie Hall.
M.Litvinskis  yra gavęs daug prestižinių apdovanojimų, tarp kurių „Bessie Award”, „New York Dance and Performance Award” ir „New York University Film Festival Award”. Jis yra mokytojas, dirbęs New York Open Center,  New School,  Niujorko universitete, konservatorijose Rygoje ir Taline bei Varšuvos universitete.

 

 ŽEMYNA TRINKŪNAITĖ

Žemynos pažintis su lietuvių liaudies muzika prasidėjo tėvų, žinomų Lietuvos folkloro entuziastų, namuose. Groti koncertinėmis kanklėmis ji mokėsi Balio Dvariono muzikos mokykloje, vėliau kūrė kompozicijas diatoninėms kanklėms, dainavo „VISI“, „Kūlgrinda“ ir Dailės akademijos folkloro ansambliuose.  2013 m. jos išleistas CD „Devynstygės kanklės – 17 kompozicijų“ pakliuvo į 11 netikėčiausių Lietuvos muzikos albumų sąrašą. Žemyna koncertavo Lenkijos, Čekijos, JAV, Švedijos, Rusijos klausytojams. Jos kompozicijos yra originalios, įkvėptos lietuviškų dermių, sąskambių, intonacijų; kiekvieną kartą melodijos skamba vis kitaip, improvizuotai, nes autorė neužrašo savo kūrinių natomis ant popieriaus – viską atlieka atmintinai. Žemyna labai gražiai dainuoja savo dainas. Šiais metais pasirodė dar vienas atlikėjos CD „Devynstygės kanklės – 21 kompozicija“, jame sudėti nuo 2013 m. sukurti kūrinėliai.

 

Kupiškio kultūros centro inf.