Pradžia » Aktualu » Kavarsko seniūniją garsins ne tik Šv. Jono, bet ir Riklikų šaltinis

Kavarsko seniūniją garsins ne tik Šv. Jono, bet ir Riklikų šaltinis

Kavarsko seniūniją garsins ne tik Šv. Jono, bet ir Riklikų šaltinis

Publikavimo data: 2015-10-22

Šiandien, spalio 21 d., pas Anykščių rajono merą Kęstutį Tubį lankėsi Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos vyriausiasis specialistas Giedrius Mikalauskas.

Vizito tikslas – valstybės saugoma teritorija paskelbti Kavarsko seniūnijos Riklikų kaimo šaltinį ir prieigas iki jo.

Šaltinis randasi žmonių nebelankomoje vietoje, už buvusio gelžbetonio cecho. Čia iš užpelkėjusios kalvos trykšta versmė ir teka žemyn trim upeliais, kurių šiaurinis vandeningumu pats įspūdingiausias.

– Apie šį šaltinį mums pranešta jau anksčiau; jį įtraukėme į šios savaitės kelionę po Lietuvą: vertiname Švenčionių, Molėtų, Ignalinos Ukmergės, Panevėžio, Pasvalio, Telšių ir Anykščių rajonų gamtos objektus, apie kurios sužinojome iš spaudos ar apie juos mums pranešė žmonės, – temainfo.lt sakė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos specialistas Giedrius Mikalauskas.

Apie Riklikų šaltinį bus skelbiama informacija, pastatyti pažintiniai stendai, rengiamas projektas teritorijai sutvarkyti, bus nutiestas priėjimo takas.

Riklikai yra apie 6 km nuo Kavarsko žymiojo Šv. Jono šaltinio. Pats kaimas išsidėstęs abipus kelio Anykščiai-Ukmergė, netoli Svirnų Antrojo kaimo.

– Tikrai pasisekė, kad šaltinis randasi valstybės žemėje, o ir ateityje ji jau nebebus privatizuojama. Riklikai taps dar vienu lankytinu objektu, kuris garsins Kavarsko seniūniją. Šaltiniai – ne tik vietovės puošmena, bet ir gėlas, sveikatingas vanduo. Kaip sakė ponas Mikalauskas, Riklikų šaltinio vanduo labai geros kokybės, – temainfo.lt sakė Kavarsko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas.

 

temainfo.lt

Galinos Mileškaitės nuotr.


Komentarai 12 komentarų

 1. Vytautas parašė:

  na va natūralus mineralinis vanduo “Riklikai “

 2. Reikia parašė:

  būtinai tą vaizdą pamatyt .

 3. Alė parašė:

  Vis randasi ir randasi tų šaltinių, o kiek dar mes nežinom, kur jų yra.

 4. tikrai parašė:

  Šaltinio vanduo yra brangesnis už auksą galbūt kada nors suprasime visi tai ir pradėsim ji branginti.Dabar vyksta karai dėl naftos manau už vandeni karai bus daug žiauresni.

 5. Dana parašė:

  Visai gerai būtų atrasti kelią iki jo ir paragaut vandens, namo parsivežt. Geriau nei per bet kokį filtrą ar iš krano.

 6. to Dalia parašė:

  Sakau bus ne vandens karas o karas dėl vandens…

 7. reikia parašė:

  Kavarske vandens buteliuosna pilstymo stotį statyti.Labai gražus pavadinimas Riklikai. Skaičiau, kad pavadinimas kilęs nuo šiame kaime siautusių plėšikų. Žmonės juos rykliais vadino. Tik įdomu kelintame a. lietuviai sužinojo žodį rykliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *