Pradžia » Aktualu » Nedraugiškas rokiškėnų „Miško draugas“

Nedraugiškas rokiškėnų „Miško draugas“

Nedraugiškas rokiškėnų „Miško draugas“

Publikavimo data: 2013-12-05


– Kupiškio miškininkai sudarkė kelią. Vieškelis, vedantis nuo Skapiškio iki Laičių, ir taip nėra platus, o dabar nemenka jo atkarpa apdrėbta šlynu. Kol nebuvo šalčio, taškėsi jis į visas puses, o pašalus sušoko gurvuolais – vėl nepatogu pravažiuoti, – „TEmai“ skundėsi Kupiškio rajono Laičių kaimo gyventojas, nepasisakęs savo pavardės.

Paskambinome Kupiškio miškų urėdijos Skapiškio girininkijos, kurios teritorijoje ir yra kertamas Skapagiris, girininkui Gintarui Jakubkai.

– Kol oro temperatūra nesiekia 10-12 laipsnių šalčio, urėdija miškų nekerta. Skapagiryje, netoli Laičių, darbuojamės ne mes. Žmonės visada linkę kaltinti miškininkus. Mums dėl to apmaudu, – sakė jis.

Tai kas sugadino kelią?

Paskambinome rokiškėnų kooperatinės bendrovės „Miško draugas“ pirmininkui Algirdui Rudnickui. Kitų ir neieškojome: apie šią bendrovę, sudarkiusią kaimo kelią, išmaurojusią servitutinę lauko juostą, sugadinusią melioracijos įrenginius, jau turėjome pranešimų iš Anykščių rajono Šovenių kaimo.

– Laičių gyventojai skundžiasi jūsų bendrove, sugadinusia kelią. Kas dabar jį turėtų tvarkyti? – klausėme pirmininko.

– Sutvarkysime. Ateis pavasaris, ir viską padarysime taip, kaip buvo, – nesiginčijo jis.

– O kodėl šlyno negalima nuo kelio nubraukti iš karto?

– Miškovežis turi specialų brauktuvą: kiek pasiekia, nubraukia.

– Per lauką padaryto vėžios siekia gal 70 cm. Juk tuo keliuku jau niekas nebegalės pravažiuoti. Gal net pats miškovežis… – situaciją papasakojome A.Rudnickui, nes jis pats nė nematė, kokius pėdsakus paliko jo vadovaujama bendrovė.

– Ne mes, tai kiti vežtų medieną. Ką daryti? Nedirbti? Pavasarį tikrai viską sutvarkysime, – kalbėjo jis ramiai ir įtikinamai.
Anykščių rajono Šovenių kaimo žmonės neketina tylėti: jie žada kreiptis į teismą dėl padarytų nuostolių ir sudarytų nepatogumų.

– „Miško draugo“ darbo kitaip ir negalėčiau pavadinti, kaip banditizmu. Vadovas turi savo psichologiją, dėstymą, jis niekuo nekaltas, o jei kažkam sudarkytas kelias nepatinka, žada pavasarį būtinai jį sutvarkyti. Laikas eina, žiemą mišką veža kiti. Miško draugas ima kratytis kaltės. Jis net aiškina, kad lauko keliuką jau tvarkė, ir dabar jis geresnis, negu buvo… – kalbėjo Šovenių bendruomenės pirmininkas Valentinas Gudėnas.

Anot V.Gavėno, Jusiškio miškas jau seniai kertamas ir vežamas. Tačiau iki „Miško draugui“ ateinant į šiuos kraštus problemų nebuvo.
A.Rudnicką kvietėsi Anykščių rajono savivaldybė: verslininkui teko pasirašyti pasižadėjimą apmokėti dalį išlaidų pavasarį greideriuojant Šovenių kaimo kelią.

– Miško kirtimo darbai būdavo vykdomi gerokai pašalus. Po „Miško draugo“ atsirado kažkokie šiauliečiai… Tie irgi darko kaimo kelią, maknoja laukus. Niekaip negaliu suvokti pačios valstybės požiūrio: keliams tvarkyti pinigų neturi, tačiau įstatymais nesugeba pažaboti tų, kurie juos gadina, – kalbėjo A.Gudėnas.

Mūsų šalies valdžia bent kai kurių dalykų galėtų pasimokyti iš estų: šių įstatymai neleidžia įvažiuoti į miškus, kol šaltis nepasiekia 10 laipsnių.

Pamatęs taip išdarkytus servitutinius kelius, subjaurotus vieškelius svetimšalis gali pagalvoti, kad esame puspročių tauta…

Rita Briedienė
Autorės nuotraukos

 

Komentarai (3)

  1. ignas sako:

    Suįžūlėjo medkirčiai…

  2. imb sako:

    Bet kur žiūri valstybė? Kaip ir sovietiniais laikais valstybės turtą galima niokoti. Miško draugas urėtų nulaižyti kelius

  3. bim sako:

    Neveltui „Miško draugas“ kabutėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>