Pradžia » Aktualu » Rokiškio dvaro parko aptvare – pirmasis „dvariokas”

Rokiškio dvaro parko aptvare – pirmasis „dvariokas”

Publikavimo data: 2016-08-29

Rugpjūčio 29 d. Rokiškio krašto muziejaus parke įkurdintas pirmasis danielius. Viskas šiek tiek užtruko. Vieline tvora 900 kv. m aptvaras buvo baigtas tverti birželio pabaigoje.

– Tvora – kaip liniuote numatuota. Tačiau ilgokai nebuvo aišku, kelis medžius teks aptverti tvorele, kad danieliai jų nesugadintų. Suskaičiuota 16 vertingų medžių, juos aprėminome, ir pagaliau darbas baigtas, – temainfo.lt pasakojo UAB „Ivabaltė” generalinis direktorius, Rokiškio verslo klubo prezidentas Irmantas Tarvydis, vienas svarbiausių šio sumanymo – Rokiškio krašto muziejaus parko pietiniame pakraštyje įrengti danielių aptvarą – iniciatorių.

Istorijos pradžia –2015-ųjų lapkričio 29-oji, kai muziejuje buvo įkurta Senelio Kalėdos rezidencija. Sutartį dėl jos įkūrimo pernai pasirašė Jo Ekscelencija Senelis Kalėda p. Arvydas Bagdonas, Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, Rokiškio verslo klubo prezidentas I.Tarvydis, rajono meras Antanas Vagonis ir rokiškėnų mažylių visuomenės atstovė Mika Gaidamavičiūtė.

Danielius atvežtas iš visai šalia Rokiškio esančio Parokiškio kaimo verslininko Aido Stainio danielių parko.

– Šiandien į jį šovėm, užmigdėm ir atvežėm į dvaro parką. Apie 15 val. skambinau muziejaus ūkvedžiui Valentinui Skeiriui. Jis sakė, kad danielius pabudęs, atsigavęs, beveik nebesvirdinėja. Diena karšta, todėl bijojau, kad gyvūno širdis nuo vaistų nesustotų. Šovėm šiandien ir į antrą danielių: kliuvo gerai, bet vaistai jo kažkodėl neveikė. Rytoj–poryt atvešim ir antrą.

Auginom devynis danielius. Mūsų aptvaras tokio pat dydžio, koks įrengtas ir Rokiškio muziejaus parke – devynių arų. Gyvūnams darėsi ankšta, tad ir nusprendėme du padovanoti dvarui, – temainfo.lt pasakojo verslininkas.

Planuotuosius dvaro parkui p. Aido šeima praminė „dvariokais”. Danielių žada dovanoti dar du verslininkai, tad „dvariokų” čia turėtų atsirasti šeši.

– Muziejus, žinoma, turės papildomų rūpesčių, bet mums svarbus ir lankytojų dėmesys, – temainfo.lt sakė Rokiškio krašto muziejau direktorė Nijolė Šniokienė.

Oficialus danielių buveinės atidarymas – rugsėjo 1-ąją. Tą pačią dieną – ir mažojo gulbiuko krikštynos.

 

Adelija Varnaitė

Valentino Skeirio nuotr.

Komentarai 7 komentarai

 1. Nice! parašė:

  :)) kaip smagu!

 2. Eeeei parašė:

  Bus per naktį viens?

 3. Nata parašė:

  Žaviuosi žaviuosi žaviuosi Rokiškio krašto muziejumi. Jį myli ir verslas, ir muziejaus lankytojai. Čia dirba puikūs žmonės.

 4. Rasal parašė:

  Mirštu iš juoko! Koks Rokiškio laikraščio danielius ir koks temainfo. Oj leipsu!

  https://www.grokiskis.lt/aktualijos/rokiskio-krasto-muziejaus-aptvare-pirmasis-gyventojas

 5. Pikto m parašė:

  Tik nenumirk iš juoko – geriau paskaityk GR prierašą prie foto … ir suprasi, kad juokies be reikalo

 6. Prs parašė:

  Koks būtų jei kupnugaris būtų? Prierašs prie ko?

 7. vartai parašė:

  Na super net nežinojau, kad Rokiškio dvaro parke atsirado tvora aptvertas plotas kuriame galima pamatyti danielius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *