Sraigtasparnio skrydis virš Puntuko sukėlė tikrą viesulą


  

 

Liepos 16-siosios anykštėnų renginį, skirtą Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 81-osioms metinėms paminėti, nustelbė griuvusi ir automobilį užvertusi didžiulė klevo atplaiša. Nėra abejonės, jog ramią ir šiltą naktį – renginys prasidėjo 22 val. – oro sūkurį sukėlė Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės, dislokuotos Šiauliuose, sraigtasparnis Mi-1, atskridęs pagerbti S.Dariaus ir S.Girėno skrydį, šių lakūnų įamžinimo vietą ir čia susirinkusius anykštėnus bei jų svečius.

Klevas augo bent 3 m nuo kelio, jis skilo per pus, tarsi į jį būtų trinktelėta galingu kirviu. Boluojanti bent penkių metrų kamieno atplaiša neleido abejoti, jog medis buvo sveikas. Didžiulė ir sunki klevo atšaka gulė užtverdama visą kelią ir prispausdama automobilį „Citroen“.

Mi-1 – galingas Rusijoje gamintas sraigtasparnis. Kaip skelbiama Lietuvos kariuomenės tinklalapyje, jo ilgis su besisukančiais sparnais – 25,4, aukštis siekia 5,7, plotis 2,5 m. Sraigtasparnio masė apie 7300 kg, maksimalus greitis 250 km/val.

Sraigtasparnio Mi-1 paskirtis – atlikti paieškos ir gelbėjimo darbus; vykdyti medicininės evakuacijos ir gelbėjimo užduotis; gabenti donorų organus transplantacijos operacijoms, transportuoti karius ir svarbius asmenis; gesinti gaisrus iš oro; vykdyti parašiutinį rengimą.

Šio sraigtasparnio krovinio masė viduje gali siekti 4 t, ant išorinės pakabos – 3 t.

 
Nakties danguje ši oro technika atrodė įspūdingai: garsiai riaumodama ji kabojo ore ir „žaidė“ prožektorių šviesomis, suko ratus virš minios, vos nesiekdama medžių viršūnių; kartą sraigtasparnis praskrido ramus kaip laumžirgis, o kartą – sukeldamas nemenką viesulą, pažėrusį į akis ir plaukus dulkių, sausų spyglių ir šakelių gūsį.

Įspūdis buvo stiprus. Už puikią programą susirinkusieji plojo delnais ir šūkčiojo sraigtasparnio įgulos vadui Tomui Brusokui, antram lakūnui kapitonui Kazimierui Lomanui ir borto technikui seržantui specialistui Einamtui Vaišvilai. Jų pavardes skelbė renginio vedėjai, Anykščių kultūros centro režisieriai Vilma Paulauskaitė ir Jonas Buziliauskas.

Dangaus tamsoje nutolus sraigtasparnio šviesoms žmonės dar nesiskirstė, klausėsi bardo Giedriaus Arbačiausko ir jo žmonos Agnės koncerto. Ir štai vienas per kitą anykštėnai perdavė žinią: ant automobilio užgriuvo medis…

Laimei, šalia nebuvo žmonių, niekas nenukentėjo.

Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Vilius Juodelis temainfo.lt sakė, jog įvykis bus aptartas su Krašto apsauga: gali būti, jog renginys buvo apdraustas nuo panašių įvykių.

Temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotraukos