Rokiškio dvaras vėl pakvietė į talką

Jau ketvirtą pavasarį rokiškėnai pakvietė į Rokiškio krašto muziejaus talką „Dvaro parkui – žalią veidą!“  Šiemet ji sutapo su akcija „Darom“ ir vyko balandžio 26 d.

Tada, 2011-aisiais, buvo šiek tiek abejonių, ar susirinks talkininkų, tačiau prieš savaitę iki numatytos datos parką pradėję tvarkyti verslininkai nebeleido abejoti – dvaro parkas gerokai pasikeis.

Pirmaisiais talkos metais buvo pradėti pjauti seni medžiai, naikinti krūmai, bebaigią užgožti parką.

Pirmoji talka Rokiškio verslininkams kainavo apie 60 tūkst. litų.

Šiemet į Dvaro talką susirinko per 200 žmonių, beveik perpus mažiau nei pernai. Taip ir buvo tikėtasi: nemažai rokiškėnų dalyvavo akcijoje „Darom“ . Vis dėlto parkas bolavo didžiuliais maišais, prigrūstais lapų.

Verslininkai ir šiemet talką pradėjo gerokai anksčiau: buvo šalinami pernai nupjautų medžių kelmai, genimi prie kumetyno likę menkaverčiai krūmai. Rūpesčiu išlieka išvalyti tvenkinį prie klėties, nugriauti menkaverčius statinius.

Parko talkos iniciatoriai – UAB „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis ir AB „Rokiškio sūris“ direktoriaus pavaduotojas Dalius Trumpa.  Jų iniciatyvai pritarė ir ją remia miesto ir rajono verslininkai, visuomenė.

Linksmos buvo ir talkos pabaigtuvės: talkininkus savo produkcija vaišino „Rokiškio sūris“, „Daivida“, „Audrupio paukštynas“, „Kepėjėlė“ …

Šurmuliavo parkas ir aukcionu: jau keleri metai muziejininkai visokiais būdais stengiasi surinkti lėšų  parko gėlynams atnaujinti.

„TEmos“ inform.

Emilijos Briedytės nuotraukos