Adomynėje – LRT žurnalistai, lankantys mažąsias kultūros sostines

LRT laidos „10–12“ kadras


„10–12“ – Adomynėje

LRT laida „10–12“ tęsia kelionę po mažąsias Lietuvos kultūros sostines: rugsėjo 13 d. sveikintasi iš Kupiškio rajono Adomynės kaimo. Laidą vedė žurnalistai Rūta Kupetytė ir Edvardas Kubilius, kilnojamą studiją įsirengę dvaro pašonėje.


Studijoje – visas būrys adomyniečių

Laidos rengėjai sukvietė visą būrį žmonių. Apie Adomynę, kaimo gyvenimą, kūrybinius kolektyvus, gimnazistą Igną, dainuojantį folkloro ansamblyje, dvarą ir jo muziejų, buvusią mokyklą, jaunimą ir pensininkus, verslą, o ir apie tai, kaip Adomynė tapo Kultūros sostine pasakojo bendruomenės pirmininkė Virginija Pakalniškienė, Adomynės padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Rima Lapienienė, folkloro kolektyvo „Jara” ir vokalinio ansamblio „Aluotėlė” narės Alvyda Palačenkienė ir Genovaitė Matiukienė, buvusios mokyklos direktorė Danguolė Mašauskienė, mokytoja, medžio drožėja Aldona Kavoliūnienė, slaugytoja Danutė Juknevičinė, jauna Renato Korsako ir Arevik Babajan šeima, ūkininkas Gaudentas Kuncė, verslininkas Augenijus Cesevičius.


Vietoj vaikų – gandrai

Vietos gyventojas pensininkas Vytas Kviklys teigė: kai kam atrodo, kad jo antrieji namai – Švedija. Jurgis Valeckas pagailėjo uždarytos mokyklos: vietoj vaikų po Adomynės buvusios mokyklos stadioną vaikšto gandrai. Abu stebėjosi, kad kaimiečiai, net šiuo metu parduotuvėje perkantys pomidorus, agurkus, nebenori nieko auginti.
Pokalbiui buvo pakviestas ir mero pareigas šiuo metu einantis Algirdas Notkus, rajono didžiausia bėda pripažinęs bedarbystę, o situacijos gerėjimą matantis stiprinant socialines paslaugas.


Apie nacionalinį transliuotoją

Į Adomynę atvyko ir LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė Budrienė, ir visi kartu svarstė, koks turi būti nacionalinis transliuotojas.
Vienų manymu, per mažai dėmesio skiriama regionams. LRT turi didžiausią regiono žurnalistų tinklą Lietuvoje, rengiamos specialios laidos iš užsienio, ir šiandien randasi vis naujų laidų, rengiamų toli nuo sostinės.
Verslininkas, Kupiškio rajono tarybos narys A. Cesevičius prisipažino: Lietuvos radijas yra jo mėgstamiausias radijas.


Apie adomyniečius

„Šaunuoliai Adomynės gyventojai, iš visų jėgų besistengiantys išlaikyti ir populiarinti dvarą, telkti bendruomenę. Ačiū už šiltą sutikimą, už pasidalijimą kasdienybe ir nuomonėmis apie LRT. Paragavome ir legendinių „pagrabinių” Adomynės bandelių su saldžiu padažu – jūs turite išbandyti šias purias varškės bandeles, jos tikrai unikalios“, – feisbuko savo paskyroje rašo M. Garbačiauskaitė Budrienė.


Parengta pagal https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000078671/10-12-adomyne-koks-sios-mazosios-kulturos-sostines-gyvenimas