Pradžia » Aktualu » Adomynėje – tradicinė Netradicinio sūrio šventė

Adomynėje – tradicinė Netradicinio sūrio šventė

Publikavimo data: 2013-11-20

Lapkričio 16 d. jau aštuntą kartą Adomynė rinkosi į Netradicinio sūro šventę.  Savų ir svečių suėjo pilnutėlė dvaro salė, ilgiausias stalas buvo nuklotas sūriais ir visokiomis kitokiomis vaišėmis. Bene 15 sūrių – saldžių ir nesaldžių, džiovintų ir brandintų  varškės, obuolių, mėsos bei morkų – sunešė šventėn Adomynės šeimininkės.

– Atvykusieji į mūsų šventę niekas kitokių dovanų ir neveža – tik sūrį, – „TEmai“ sakė Adomynės bendruomenės pirmininkė Virginija Pakalniškienė.

Šventės dalyviams sūrius padovanojo ir jos rėmėjai AB „Rokiškio sūris“ ir kooperatinė bendrovė „Pieno puta“, Adomynėje turinčios pieno supirkimo punktus.

Bendruomenės namuose nuo dainų ir draugiško lingavimo, rodės,  siūbuoja net sietynas. Panevėžio rajono Bernatonių bendruomenės namų retro grupės „Vėrinys“  dainininkės romansais graudino vyrus, virkdė moteris. Jų puošnios suknios ir skrybėlaitės Sūrio šventei suteikė kažinkokios nostalgijos, noro dar pabūti kartu, nesiskirstyti…

– Labai čia gera dainuoti. Akustika leidžia sklisti balsams tarsi skliautu. Nors lubos nėra labai aukštos, tačiau natūrali statinio medžiaga šioje dvaro menėje laidžia jaustis lyg koncertų salėje, – kalbėjo „Vėrinio“  vadovė Liudmila Strazdienė.

Netradicinė sūrio šventė – adomyniečių vykdomo projekto „Tautiškumo ugdymas – bendruomeniškumo pagrindas“ sudedamoji dalis.

– Jau aštuntą kartą pagerbiame sūrį ir Adomynės šeimininkes. Šios šventės idėjos autorė – šviesios atminties Aldona Matarienė. Ji dirbo pieno punkto vedėja. Tokį darbą dirbdama – vis tarp pieno –  ji, matyt, ir sudėliojo mintis, kaip adomyniečius sujungti į bendruomenę, – pasakojo Adomynės laisvalaikio centro vadovė Rima Lapėnienė.

Adomynės kaimas gali didžiuotis viena gražiausių bendruomenių rajone. Tokia ji ir šventėmis, ir darbais. Apie savo dvarą adomyniečiai gali papasakoti gražiausių istorijų,  įdomiausių dalykų jame gali parodyti. Ne tik restauruota išore ir nauju stogu jis dabar gražus: bendruomenės projektais atgyja, jaunėja  ir jo vidus.

Gruodžio viduryje Adomynės bendruomenė žada pakviesti į Advento vakarą: įspūdingų gonkelių  aplinkoje bus skaitoma poezija – sava ir kitų.

„TEmos“ inform.

Emilijos Briedytės nuotr.

 

 

 

Komentarai 2 komentarai

  1. tonas parašė:

    Kiek daug poniu ir kokios visos grazios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *