Alizavoje – Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 11-osios vakare Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė rinkosi į tradicinę, daugelio moksleivių labai laukiamą Šviesos ir Žodžio šventę „Žiema Šiaurėje“ – pagrindinį Šiaurės šalių bibliotekų savaitės akcentą.

Žiema – tai ne tik tamsa, šaltis, bet ir jaukus namų židinys, žvakučių liepsnelės, Kalėdų laukimas, vaišės, dovanos.

Įspūdingą žiemos šokį susirinkusiesiems pašoko septintokės Viktorija Bartkevičiūtė, Vaiva Kučinskaitė, aštuntokės Kotryna Baronaitė, Laura Bartkevičiūtė, Liveta Užusienytė ir Viktorija Vareikaitė. Šokio kompoziciją sukūrė ir šokti merginas mokė pedagogė Irmina Puipaitė-Narbutienė.

Angelų konkursas

Į šventės išvakarėse paskelbtą „Gražiausio angelo“ konkursą atsiliepė ne tik mokiniai, bet ir jų mamos, pagaminusios nepaprasto grožio angelų ir angelėlių. Gražiausiais išrinkti Editos Paslauskienės (siūlų), Lijanos Baronienės (vielučių) ir Jolantos Užusienienės ( lino ir šiaudelių) dirbiniai.

„Mielo angelėlio“ nominacija teko Rimos Jonutienės iš plonų siūliukų nertam, „Degančiam angelui“, mokytojos Romaldos Likienės iš polietileno plėvelės suvyniotiems, „Žaviems angelėliams“ ir mokytojos Gražinos Kigaitės iš popieriaus iškirptiems darbeliams.

Pradinių klasių tarpe gražiausius angelus pagamino Rusnė Baliūnaitė (auksinis), Aurita Trasikytė (medžiaginis), Adelė Baronaitė (originalus). Mergaitėms talkino ir mamos.

Nuostabias angelų kompozicijas savo mokytojos Aivos Janušauskienės padedami sukūrė antrokai ir trečiokai. Vyresniųjų mokinių grupėje gražiausiais pripažinti Rugilės Kigaitės (drožtas iš medžio), Klementinos Pūkaitės (sidabrinis), Kotrynos Baronaitės (ryžių), Kamilės Bartkevičiūtės (vatos).

„Sila. Istorija apie klimato kaitą“

Mielų angelėlių prieglobstyje susėdome paklausyti Grenlandijos rašytojos Lanos Hansen knygos „Sila. Istorija apie klimato kaitą“ ištraukos.

„Gamtai iškilo pavojus! Žmonių automobiliai ir fabrikai taip stipriai teršia orą, kad žemėje darosi vis šilčiau ir šilčiau. Gyvūnams vis sunkiau išgyventi Arktyje, o ledynai tirpsta ir gali viską apsemti“,  – klausėsi vaikai pasakojimo.

Veiksmas vyksta fantazijos ir tikrovės paribiuose. Pagrindinis veikėjas Tulugakas turi apsaugoti gamtą nuo taršos: Jūrų Motinai jis privalo įteikti kelionės per Grenlandiją metu sutiktų gyvūnų dovanas. Pagal seną Grenlandijos padavimą, Jūrų Motinai turi būti pranešta, jei žmonės ims elgtis neatsakingai ir pradės be reikalo švaistyti gamtos išteklius.

Žvakių šviesoje skaitė septintokas Laurynas Vareika, dešimtokai Šarūnas Kučinskas, Aldas Kavaliauskas, Ernestas Isajevas ir Vygantas Vareika. Literatūrinę kompoziciją paruošė lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Kuliukienė.

Skaidrių konkursas „Šiaurietiški peizažai“

Labai gražu žiemą Lietuvoje. Na, o šiaurietiški kraštovaizdžiai tiesiog akį veria. Informatikos mokytojos Rasos Šlekienės paraginti 7-10 klasių mokiniai sukūrė puikiųjų Šiaurės šalių vaizdų skaidres. Jomis mokiniai gražiai papuošė renginį.

Vertinimo komisija – anglų kalbos mokytoja Daiva Miciūnienė, priešmokyklinės grupės vadovė Rima Dyraitė ir abiturientas Konstantinas Pūkas – paskelbė geriausius „Šiaurietiškų peizažų“ autorius. Tokiais pripažinti septintokai Gintaras Vasiliauskas, Viktorija Vareikaitė ir aštuntokė Viktorija Bartkevičiūtė.

Būrelis mokinių sukūrė šmaikščius patarimus, kaip išgyventi siaučiant pūgai, vandenyje, kaip elgtis žiemą niekada jos nemačiusiesiems…

Geriausių patarimų autoriais išrinkti dešimtokas Kučinskas Šarūnas, papasakojęs apie suomiškas saunas, septintokas Laurynas Vareika, dalinęsis patarimais, kaip išgyventi siaučiant pūgai, Ernestas Isajevas, nustebinęs žiniomis apie tai, kaip šiauriečių vairuotojai ruošiasi žiemai.

Dešimtokė Klementina Pūkaitė bei gimnazistai Konstantinas Pūkas ir Dalė Miknevičiūtė sukūrė linksmą filmuką  „Patarimai nemačiusiesiems žiemos“.

Angliškos dainos konkursas „Žiemos pasaka“

Gerokai prieš šventę anglų kalbos mokytojos Daiva Pūkienė ir Daiva Miciūnienė mokinius pakvietė į angliškos dainos apie žiemą konkursą. Mokytojos padėjo mokiniams pasirinkti dainas ir pasiruošti šventei.

„Žiema šalta, bet mes laimingi žaisdami sniege“, – dainavo ketvirtokai.

Mokiniai traukė dainas apie snaiges, apie Rudolfą Raudonnosį, Kalėdas, alkaną vilkę…

Vertinimo komisija išrinko geriausius angliškos dainos atlikėjus. Jais tapo  aštuntokės Liveta Užusienytė, Laura Bartkevičiūtė, Viktorija Vareikaitė ir jų daina “She Wolf“; dešimtokė Klementina Pūkaitė ir aštuntokė Kotryna Baronaitė ( “Back to december“); ketvirtokė Rusnė Baliūnaitė („Rudolfas Raudonnosis“), Aistė Zablockytė („Snowflakes“); aštuntokės Viktorijos Vareikaitės ir gimnazistės Dalės Miknevičiūtės  duetas, atlikęs dainą „Ei, pažadink laimę dabar, žiema!“

Visų konkursų nugalėtojus pradžiugino renginio rėmėjos UAB „Kraštupėnai“ savininkės Birutės Ruzgienės dovana –  „Baltieji sniegeliai“.

Netradicinė geografijos pamoka „Šiaurės šalių gamta“

Ši pamoka netradicinė jau vien dėl to, kad joje dalyvavo visi 6-10 klasių mokiniai.

Pamokos dalyvius pagal jų batų aukštį mokytoja Inga Inapienė suskirstė į šešias grupes. Kiekviena jų žemėlapyje turėjo rasti ir nuspalvinti Šiaurės Europos šalis. Vieni jų rado tris, kiti – keturias, treti – penkias.

Mokytoja Inga, apibūdinusi kiekvienos šalies ypatumus, parodė labai gražių vaizdų: nuostabų Norvegijos kraštovaizdį, jos garmančius krioklius, Lokių salą, Nordkapo kyšulį – šiauriausią Europos tašką, paslaptingosios ledo salos – Islandijos ugnikalnius ir geizerius, miškingosios Švedijos įspūdinguosius šcherus (mažutės salos ir uolos, stūksančios netoli krantų),  ežeringosios Suomijos pelkes ir spalvotąją tundrą, Danijos vėjo jėgaines ir Grenlandijos salą su nuostabiąja Šiaurės pašvaiste.

Naudodami duotus žodžius mokiniai kūrė linksmus ketureilius, piešė Šiaurės šalių gamtos kraštovaizdžius. Viena grupė įamžino ledkalnį, kita – didžiuosius riedulius, dar kiti – Lokių salą, gėlėtą Suomijos vasarą…

Šventė Kupiškyje

Alizavos mokyklos mokiniai, mokyklos konkursų nugalėtojai, koncertavo Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos šventėje „Žiema Šiaurėje“. Mokiniai šoko, demonstravo savo sukurtus filmukus ir skaidres, dainavo ne tik suomiškiems troliams, kuriais buvo persirengusios Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos, bet ir Noriūnų pagrindinės mokyklos mokiniams bei Kupiškio miesto vaikams.

Po gražių pasirodymų visi vaišinosi trolių arbatėle, gardžiavosi šiaurietiškais pyragais.

Skriete praskriejo malonių įspūdžių savaitė, mažus ir didelius praturtinusi žiniomis bei geromis emocijomis.

Danutė Miknevičienė

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė
[gallery_box]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/1_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/2_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/3_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/4_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/5_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/6_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/7_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/8_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/9_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/10_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/11_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/12_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/13_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/14_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/15_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/16_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/17_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/18_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/19_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/20_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/21_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/22_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]
[gallery_image path=“http://www.temainfo.lt/wp-content/uploads/2013/11/23_alizava_vaikai.jpg“ descr=““ title=““]

[/gallery_box]