Pradžia » Aktualu » Alizavos mokyklos sode – įvairių tautybių ir laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai

Alizavos mokyklos sode – įvairių tautybių ir laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai

Publikavimo data: 2018-09-05

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė naujuosius mokslo metus pradėjo prasmingu renginiu: rugsėjo 4 d. mokyklos sode vyko „Teatriuko“ spektaklis „Žalia gyva“.

„Žalia gyva“ – senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir jo apylinkėse žaidė pokario vaikai: ištarus „žalia gyva“ žaidėjai turėjo parodyti žalią, gyvą lapą ar gėlės žiedą. Žiemą tai būdavo nelengva užduotis. Neturint „žalia gyva“ reikėdavo atlikti paskirtą darbą.

Profesionali kūrybinė grupė nuotraukomis, literatūrinę medžiaga, gyvais prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios: ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios. Jos tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija. Tai tarsi gyva pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo tautos istorija.

Likome sužavėti aktorių meistriškumu, nuoširdumu ir sąžiningumu. Į 45 minutes sutalpinę Lietuvos istoriją, jie pateikė ją vaikams suprantamai ir žaismingai. Abejingų žiūrovų neliko.

Po spektaklio su aktoriais bendravę mokyklos jaunieji žurnalistai išgirdo linksmų ir rimtų „Teatriuko“ virtuvės nutikimų.

Spektaklį finansavo Kupiškio rajono savivaldybė. Tai Alizavos pagrindinės mokyklos jaunimo iniciatyvų projekto „Atsitrauk nuo kompo!“ renginys.

 

 

Danutė Miknevičienė

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

Komentarai (9)

 1. my mind parašė:

  Akuizavos mokytojai mano, kad tokių edukacinių renginių mokykloje yra ryškiai per daug. Mokykla ne kultūros centras. Jie mokymosi ciklą tik trikdo. Danutei reiktų eiti dirbti į Kupiškio kultūros centrą ir viskas į savo vietas atsistotų.

 2. Ojojoj parašė:

  Neduok tu Dieve tokios kulturos centre

 3. Įsitikinusi parašė:

  Alizavos mokykla yra ypatinga. To nepaneigsi komentaru.

 4. Įsitikinusi2 parašė:

  Beje, nesunku įsivaizduoti,ką išgyveno mokinukai, žiūrėdami vaidinimą apie bendraamžius pokario vaikus. Kas vaiko, mačiusio karo baisumus, širdyje gali būti svarbiau už žodžius „gyva-žalia“? Tokie renginiai mažame miestelyje labai svarbu. Danutė Miknevičienė verta didelių apdovanojimų.

 5. Įsitikinusiai parašė:

  Verta didelių apdovanojimų… Kokio dydžio?

 6. www parašė:

  Kokių yra pratyvnų mokytojų,ka neduok dieve. Alizavos mokykla visai Lietuvai pavyzdys.

 7. Dar gis parašė:

  Svarbiausia neįsijausti.

 8. parašė:

  Kai žmogus nieko nedirba – blogai, tinginys,mesti lauk. Kai dirba – per daug, persistengia, kam to reikia. Visiems neįtiksi,o piktų liežuvių buvo ir bus. Jei visi savo darbą darytų 100%, visų rezultatai ir būtų verti apdovanojimų bei pagarsinimo. Nereikia pavydėti darbštumo kitam ir piktai kalbėti. Nebe tie laikai,kai mokykloje vaikai tik vadovėlius skaito,o per pertraukas išrikiuoti ratu koridoriais vaikšto. Teatras irgi mokslas,su kitom prasmėm,akiračio plėtimu,meno suvokimu. Kada gi dar tie vaikiukai teatrą pamatys? Puiku,kad sudaromos galimybės net ir atokių kaimų gyventojams kultūrą pajusti. Puiki mokykla,Šaunuolė Danutė bei kiti mokytojai prisidedantys prie pasaulietiškesnio vaikų ugdymo.

 9. Dalia parašė:

  Labai teisingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *