Pradžia » Aktualu » Andriaus Rimiškio Jūžintams – 425-eri

Andriaus Rimiškio Jūžintams – 425-eri

Andriaus Rimiškio Jūžintams – 425-eri

Publikavimo data: 2013-08-26

Nesisekė rasti rėmėjų, o čia dar paaiškėjo, kad šventėje negalės dalyvauti Andrius Rimiškis.

– Bet gi rugpjūčio 25-ąją – Šv. apaštalo Baltramiejaus atlaidai: giminės ir artimieji būtinai sugrįš į Jūžintus. O čia – jokios šventės… Privalėjome susitelkti ir ją surengti. Be to, ir metai jubiliejiniai: sukanka 425-eri, kai Jūžintų miestelis pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose, – „TEmai“ kalbėjo Jūžintų seniūnijos seniūnė Audronė Baltuškaitė.

Vos mums pradėjus šneką, seniūnei paskambino pats A.Rimiškis. Anot jos, Andrius susikrimtęs klausė, kas prišnekėjo „Delfi“ žurnalistams: girdi, jis nenorėjęs koncertuoti Jūžintuose?

– Niekam nieko nesakiau, niekas manęs nieko ir neklausė. Tik „Gimtajam…“ pasakiau, kad Andrius užsiėmęs verslo reikalais. Nėra čia ko krimstis: šiemet negalėjai, kitais metais galėsi. Dėl elektros viskas gerai: pirkom 100 metrų kabelio… – kalbėjo dainininkui seniūnė.

Kas per daug prišnekėjo – žurnalistė ar pats A.Rimiškis, niekas nebesigilino. Seniūnė A.Baltuškaitė, matyt, dar nė nebuvo skaičiusi „Delfi“ rašinio… Ji tik džiaugėsi tuo, kad šventė įvyko.

Rėmėjų vis dėlto atsirado: kraštietis Rimantas Dulkė labai nebrangiai atvežė kapelą iš Vilniaus „Nalšia“, rokiškėnas Virginijus Lesmanavičius, šventėje prekiavęs alumi, suorganizavo Andžiko koncertą ir Lauryno diskoteką. Ją paįvairinti pasisiūlė ir Airidas Gudonis. Jo tėtis Alvydas Gudonis yra kilęs iš Jūžintų – kodėl gi neprisidėti?

Jūratė Puslienė – kaip kasmet, taip ir šiemet – iškepė savo ypatingosios duonos, jos dovanojo ir UAB „Lašų duona“. UAB „Daivida“ atsvėrė mėsos gaminių, UAB „Bajorų žuvis“ – žuvies, UAB „Vasaknų dvaras“ – alaus, „Audrupio paukštynas“ – kiaušinių.

Po šeštadienio Šv. Mišių už gyvuosius ir mirusius Jūžintų krašto žmones, paežerėn susirinko jaunimas: čia vyko paplūdimio tinklinio, šaudymo ir smiginio varžybos.

Rita Rimiškienė vos spėjo rašyti diplomus.

Šaudymo varžybas (joms teisėjavo Robertas Tarvydavičius) laimėjo rokiškėnas Edgaras Slabada. Antras buvo Edgaras Gargažinas iš Juodupės, trečias – Mantvydas Gleiznys iš Jūžintų.

Beje, seniūnijai nereikia skolintis šautuvų: vieną pneumatinį šautuvą turi bendruomenės pirmininkas, buvęs policininkas Zenonas Viduolis, o antrą seniūnijai padovanojo iš Jūžintų kilęs vilnietis Vygandas Ličys.

Smiginio varžyboms teisėjavo Feodosija Kuznecova. Jas laimėjo uteniškis Mindaugas Kietis. Antrą vietą pelnė jūžintiškė Samanta Žilaitė, trečia vieta pasidalino jūžintiškis Vidmantas Sirvydis ir juodupietė Aušra Gargažina, šaulio Edgaro mama.

Tinklinio varžybas laimėjo vilniečiai Justas Verbiejus, Edgaras Žalalis ir Arūnas Gaigalas.

Prieš kelerius metus statybos bendrovė „Aldma“ Jūžintams yra padovanojusi tinklinio tinklą, kamuolius: šios įmonės savininko žmona Regina Adamonienė yra jūžintiškės Danutės Beniauskienės sesuo.

Prie ežero jūžintiškiai ir jų svečiai vėl rinkosi apie 20 val. Ir nieko čia netrūko: nei žaidimų, nei duonos… Šventės dalyvius sužavėjo dresuotojas Rimantas Bartasūnas iš Laibgalių kaimo ir jo kalaitė Džima, mokanti apie 20 komandų.

Visi po truputį, ir šventė buvo puiki. Niekas ant Andriaus nesupyko už tai, kad jis nedalyvavo renginyje, tik gal šiek tiek nusiminė… Vakare susirinko per tūkstantį žmonių iš Rokiškio, Kamajų, Dusetų. Dar tiek tikrai joje nėra buvę. Ir be A.Rimiškio. Žmonės žino šventę ir atvyksta joje dalyvauti. Ji truko iki paryčių. Jaunimas šėlo diskotekoje taip, jog savo miesto jubiliejų atsimins ilgai.

„TEmos“ inform.

Emilijos Briedytės nuotraukos


Komentarai (1)

  1. bedugnis parašė:

    esam labai dėkingi seniūnei. Ji tikrai daug stengiasi kad švente būtu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *