Antano Baranausko literatūrinę premiją anykštėnai skyrė Vytautui Martinkui

Vytautas Martinkus
www.rsleidykla.lt / Regimanto Tamošaičio nuotr.


Kaip praneša Anykščių rajono savivaldybė, šiandien, lapkričio 26 d., Savivaldybės taryba vienbalsiai nusprendė 2020 metų Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko literatūrinę premiją skirti rašytojui akademikui Vytautui Martinkui už knygą „Tavo bažnyčios rūsys“.

A. Baranausko premija skiriama kasmet už trejų pastarųjų metų profesionalių kūrėjų grožinės literatūros kūrinius, skiepijančius meilę Lietuvos gamtai, atskleidžiančius žmogaus ir gamtos dvasinį ryšį, arba už trejų pastarųjų metų naujus profesionalios literatūros bei literatūrologijos kūrinius, skirtus Antano Baranausko kūrybai.

Romanas „Tavo bažnyčios rūsys“ išleistas 2018 m. Kaip teigiama knygos leidėjo – Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos – svetainė rsleidykla.lt – tai istorija apie Kolchidės karalienei Pitodoridei jos vyro dovanotą žiedą. Sekama jo pėdsakais Reformacijos laikų Lietuvoje. Vaistininko padėjėjo, alchemiko iš Kėdainių, užmojis pagaminti žiedo brangakmenio kopiją vieniems jo amžininkams – būdas siekti politinių LDK tikslų, kitiems – padidinti mistines paprasto akmens galias. XX amžiaus vidury abu žiedai, tikras ir netikras, atitenka seserims, ištekėjusioms už dviejų Karo mokyklos absolventų. Jų šeimas išskiria Lietuvos okupacija, karas, partizanų kovos ir politinė emigracija.

Vytautas Martinkus (gim. 1943) – prozininkas, eseistas, literatūros kritikas, literatūrologas, meno filosofas, pedagogas, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, dvidešimties knygų autorius. Yra pelnęs aštuonis literatūros, meno ir mokslo apdovanojimus. Jo grožinė kūryba versta į vienuolika Europos kalbų.

V. Martinkus yra jau dešimtas A. Baranausko literatūrinės premijos laureatas. Kandidatūrą premijai teikė Lietuvos mokslų akademija.


Parengė temainfo.lt