Intriguodami ramybe

„Šiais metais Anykščiai jus pasitiks intriguodami ramybe, subtiliu gero skonio pajautimu, transliuodami susitelkimo žinią, atkreipdami dėmesį į tai, kad genialu yra tai, kas paprasta…“ – taip šių metų pasiruošimą šventiniam laikotarpiui apibūdino Anykščių rajono savivaldybės administracijos architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė.
Akivaizdu, kad karantino metu ramus tarpušventis, be didelių susibūrimų yra neišvengiamas. Tačiau kaip miestui pavyks prisitaikyti prie koronavirusinės situacijos ir sukurti bent minimalų šventinį jausmą, išlieka intriga.


Ieškoti teks internetinių adresų

Anykščiuose įsikūrusios Kalėdų rezidencijos atidarymas nukeltas į virtualią erdvę. Gruodžio 5 d., šeštadienį, 18 val. eglės įžiebimą bei koncertą bus galima stebėti kompiuterio ekrane. Net šventinė mugė šurmuliuos internetinėje svetainėje.Šventinių internetinių adresų sukurta tiek, kad lengva pasiklysti…
Kalėdų rezidencijos pristatymas ▶
Kalėdinė mugė ▶
Virtualus kalėdinės eglutės įžiebimo renginys ▶
Kalėdų rezidencijos naujienos ▶

Kabančius sodus keičia pilnatys

Tačiau ne viskas iškeliavo į virtualią erdvę, šį bei tą bus galima pamatyti gyvai.
Labiausiai intriguoja 13 pilnačių, kurios pakeis ilgą laiką miesto aikštę puošusius šviečiančius sodus. Dabar 12 menulių kabės aikštėje, o vienas nusileis ant kalėdinės eglės viršūnės.
Ir sodus, ir naujus papuošimus sukūrė menininkė Morta Tursė, todėl neišvengiamai kils noras minėtus darbus palyginti.


Sugrįžta prie pigesnių standartų

Tikėtis šių metų kalėdinės eglės išskirtinumo neverta. Jau pranešta: puošiama ji bus įprastai, puikiai, ir skoningai. Priduriama, jog ji kvepės mišku, vadinasi, pagaminta iš natūralių šakų. Matyt, Kalėdų simboliui parplaukus iš Šventosios ir sustojus Anykščių kultūros centro kieme, sugrįžta prie pigesnių standartų.
Visame Anykščių miesto centre „pridygo“ žemų eglučių, padabintų girliandomis. Tai labai minimalistinis ir paprastas sprendimas. Ar jis sukurs šventinį įspūdį, netrukus galėsime pamatyti.


Netikėtos kalėdinės instaliacijos

Betgi netikėtų kalėdinių instaliacijų randasi visame mieste. Šviečiančios skulptūros išdygo Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus kieme.
Anykščių miesto parke „Naujų vėjų“ bendruomenė apšvietė jau trečią parko tiltelį. Bendruomenės pirmininkė Irma Smalskė pasakoja: „Puošti miestą instaliacijomis, padarytomis pačių rankomis, gimė prieš penkerius metus.
Tą kartą Vyskupo skvero medžiuose, ties terasa, kabinome šviečiančius burbulus. Vėliau ten atsiradus Mortos Tursės šviečiantiems sodams, mes persikraustėme į parką. Dekoracijas gamina ir kabina laisvo laiko po darbų radę bendruomenės nariai. Tai puiki proga susirinkti, pasišnekučiuoti, pasikeisti šventine nuotaika. Prisidėti prie miesto gražinimo „Naujų vėjų“ komandai labai patinka: kitais metai bus papuoštas paskutinis, ketvirtas, miesto parko tiltas.“

Taigi miestas šventėms jau beveik pasirengęs. Jis puošiasi netradiciniam, karantininiam, bet vis dėlto šventiniam laikotarpiui.


Paulius Briedis