Anykščiai plaukikams išdalino medalius ir dovanas

Gegužės 10 d. Anykščių baseine „Bangenis“ baigėsi tradicinis, 16-ą kartą rengtas tarptautinis plaukimo sprinto festivalis „Anykščiai 2014”.

Nuo ankstaus šeštadienio ryto baseine vyko įnirtinga kova dėl sekundžių dalių. Parengiamuosiuose plaukimuose, kurių buvo net 161, plaukikai varžėsi dėl galimybės patekti į finalą.

Rungčių – 100 m krūtine, 50 m peteliške, 100 m nugara, 50 m laisvuoju stiliumi ir mišrioje estafetėje 7x 50 m. laisvuoju stiliumi – finale sportininkai kovojo dėl 28 medalių komplektų.

Roko Bužinsko nuotr.

Aukso medalių skaičiumi visus pralenkė Titas Smailys, jaunasis talentas iš Panevėžio. Plaukęs penkiose distancijose jis laimėjo visus penkis aukso medalius. Keturis auksinius medalius išsivežė estas Kregor Zirk, po tris – panevėžietis Danas Rapšys ir moldavas Vladimir Cozac.

Šią dieną pasiekta daugiau festivalio rekordų: jų lentelėje plaukikai padarė septynias pataisas. Rekordininkais tapo estai Pjotr Degtjarjov, K.Zirk ir Kertu Ly Alnek, lietuviai Anastasija Rogožina, Beatričė Kanapienytė ir Deividas Margevičius bei Talino TOP sporto klubo komanda, dalyvavusi vienintelėje komandinėje rungtyje – mišrioje estafetėje 7×50 m laisvuoju stiliumi.

Pirmą festivalio dieną anykštėnas Giedrius Titenis nepaliko vilčių savo varžovams 100 m krūtine rungtyje, tačiau parodyto rezultato neužteko laimėti savo amžiaus grupėje ir absoliučioje įskaitoje. Šeštadienį jis nugalėjo 50 m krūtine rungtyje.

Dvi dienas septyniose amžiaus grupėse sportininkai kovojo ne tik dėl 63 medalių komplektų, bet ir dėl daiktinių ir piniginių prizų absoliučioje įskaitoje. Pagal FINA taškų skaičiavimo lentelę laimėtojais amžiaus grupėse tapo lietuviai Titas Smailys, A.Rogožina, Andrius Šidlauskas, D.Rapšys, estai K.Ly Alnek ir K.Zirk bei latvė Alona Ribakova (Latvija).

Absoliučiai geriausia festivalio plaukike trečius metus iš eilės tapo A. Ribakova, iš vaikinų geriausiu pirmą kartą tapo D.Rapšys.