Anykščių, Kupiškio ir Rokiškio muziejuose – reikšmingiausi krašto savasties simboliai

Šiandien – tarptautinė muziejų diena.


Mini 150 šalių.

1977 m. vykusi XI Tarptautinė muziejų tarybos konferencija nusprendė minėti Tarptautinę muziejų dieną, o nuo 1978 m. gegužės 18 d. ją pažymi 150 šalių. Tądien muziejuose rengiamos atvirų durų dienos, konferencijos ir kiti renginiai, muziejų naktys. Be abejonės, po karantino ši veikla atsinaujins.


Sveikina Savivaldybė

Rokiškio rajono savivaldybė, sveikindama muziejininkus su jų profesine švente, vardina ir rajono muziejus: čia veika Rokiškio krašto muziejus ir du jo filialai Obeliuose bei Kriaunose, lankytojams atvira Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia, privačios Ilzenbergo ir Gačionių dvarų kolekcijos, dailininko Justino Vienožinskio memorialinė sodyba, Jono ir Simo Smalinskų medžioklės trofėjų kolekcija…


Du anykštėnų eksponatai

Anykščių Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus sveikina kolegas su Tarptautine muziejų diena ir skelbia Lietuvos muziejininkų parengtą vaizdo siužetų ciklą „Lietuvos muziejų fenomenai: eksponatai-simboliai“.
Šiame rinkinyje pateikiami du unikalūs muziejaus eksponatai: A. Baranausko klėtelė – joje buvo parašytas „Anykščių šilelis“  ir Arklio muziejuje saugomą prof. Petro Vasinausko lineika, kuria jis keliavo po Lietuvą.


Kupiškio ir Rokiškio simboliai

Į „Lietuvos muziejų fenomenai: eksponatai-simboliai“ žemėlapį pateko Rokiškio krašto muziejaus dvaro valgomasis ir Kupiškio etnografijos muziejaus nuometas. Filmuotame siužete kupiškėnės Daiva Palionienė ir Liudvika Razgevičienė nuometą riša ir pasakoja apie jį.


Parengė temainfo.lt