Pradžia » Aktualu » Anykščių kurorto statusas – beveik kriminalinė istorija

Anykščių kurorto statusas – beveik kriminalinė istorija

Publikavimo data: 2019-07-25


Liepos 24 d., Anykščių rajono savivaldybės spaudos konferencijoje rajono mero patarėjas Dalius Vaiginas užsiminė apie Savivaldybės pastangas gauti kurorto statusą. Paprašius situaciją pakomentuoti plačiau, kalbėjo rajono meras Sigutis Obelevičius. Anot jo, „su kurorto statusu – beveik kriminalinė istorija “ .

– Kurorto statuso reikalavimus praktiškai išpildėme ir pateikėme Turizmo departamentui paraišką. Tada kažkaip tai netikėtai – nežinau, kieno lobizmo dėka – staiga ministerija pakeitė reikalavimus kurortui, – sakė S. Obelevičius.

Buvo reikalavimas turėti bent vieną sveikatinimo įstaigą – dabar jau reikalaujama trijų. Būtina turėti aplinkkelį, bent vieną gamtinį išteklių, tinkamą sveikatinimui. Anykštėnai turi mineralinį vandenį, bet dabar šis turi būti ištirtas, tik nesakoma, kas tai gali padaryti. Anot mero, tyrimai buvo atlikti sovietiniais laikas, bet reikia tirti iš naujo. 

– Tyrimai atliekami Vokietijoje. Galbūt, taip ir padarysim. Tyčia. Nors tai nemažai kainuos, – kalbėjo meras.

Dar viena nauja sąlyga – bent 80 proc. teritorijos turi sudaryti miškai. Kaip sakė S. Obelevičius, tarsi Anykščiuose poilsiautų tik briedžiai ir šernai.

Anot D. Vaigino, ieškoma mecenato Anykščiuose atidaryti dar vieną SPA.

S. Obelevičiaus pateiktais duomenimis, dabar yra penkios – Anykščių, Trakų, Zarasų, Ignalinos ir Kauno rajono Raudondvario apylinkių – kurortinės teritorijos. 

– Pagal padarytus namų darbus mes konkurentų kol kas neturime. Vyriausybė konkurentais laiko Trakus, bet jie neturi net mineralinio vandens gręžinio, – sakė meras.


temainfo.lt

Komentarai (1)

  1. Untukas parašė:

    Patys ir tampot gumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *