Anykščių lajų takas nustatė mokestį ir, atlaisvėjus karantinui, vėl kviečia lankytojus

Nuo kovo 20 d. lankytojus vėl kviečia Anykščių lajų takas. Bilieto kaina – 4 Eur.


Nemokamas lankymas baigėsi

Praėjo Anykščių lajų tako projektinis penkerių metų laikotarpis – nemokamas jo lankymas baigėsi. Anykščių regioninio parko steigėjas – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos – nustatė ir patvirtino bilieto į Anykščių lajų tako kainas: suaugusiesiems bilietas kainuoja 4 Eur, moksleiviams, studentams, pensininkams ir neįgaliesiems – 2 Eur.
Bilietus galima įsigyti šalia Lajų tako – Anykščių regioninio parko informacijos centre, šalia Tako, arba prie įėjimo į jį.


Lajų taką išlaikyti nepigu

– Šeštadienį, kovo 20 d., takas vėl priima lankytojus. Pirmą dieną po karantino Take pabuvojo apie 120 lankytojų. Nebuvo blogų atgarsių dėl kainos, niekas nesiskundė,– temainfo.lt sakė Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka.
Medžių lajų takas tęsiasi 300 m ir kyla iki 21 m aukščio. Tako pabaigoje esantis apžvalgos bokštas siekia 34 m aukštį.
Anykščių lajų tako išlaikymas kainuoja apie 60 tūkst. eurų per metus.


Už parduotus bilietus

Kaip temainfo.lt sakė Anykščių regioninio parko visuomenės informavimo specialistė Skaidrė Lakačauskienė, 2018 m. Lajų take pabuvojo 145 tūkst. pavienių lankytojų, 2019 m. – beveik 178 tūkst., 2020 m. – 139 436.
Nors lankytojų skaičius lajų take bus ribojamas ir vienu metu galės lankytis ne daugiau kaip penki asmenys (išskyrus dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių narius) tikimasi, kad lankytojų nemažės, o lėšų už parduotus bilietus užteks Anykščių lajų takui išlaikyti.


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotr.