Anykščių mero įkurtame Traupio botanikos darže lankėsi Pasaulio anykštėnai

Rugpjūčio 13 d. Traupio botanikos darže lankėsi Pasaulio anykštėnų bendrijos nariai.

Traupio botanikos daržas įkurtas 1989 m. Jo įkūrėjas – Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, tuomet – Traupio mokyklos direktorius.
Čia per 10 tūkst. sausumos ir tvenkinių augalų, sukurta daugybė alpinariumų, surinkta kolekcijų.

Čia viena didžiausia pasaulyje česnakų kolekcija – apie 150. Meras turėjęs tikslą surinkti visas mėtų rūšis. Šiuo metu jų auga apie 600.

– Vaikai galvoja, kad morkos auga „Maximoje”– juokėsi meras, atskirą plotą paskyręs lietuviškoms daržovėms, mūsų šalies augalams, net javams – ar dažnas skiria rugį nuo kviečio?

Daržas įdomiai suskirstytas pagal pasaulio regionus: Šiaurės Amerikos, Tolimųjų Rytų, subtropikų… Yra sukurtas žiedų kalendorius. Anot S. Obelevičiaus, norinti pamatyti visų daržo gėlių žydėjimą, reiktų į sodą atvažiuoti kas dvi savaites.

S. Obelevičius turi tikslą nufotografuoti visus darže gyvenančius gyvius: šiuo metu jų jau yra nufotografavęs 2 500. Meras yra įkūręs vabzdžių viešbutį, surinkęs daržo gyvūnų ekskrementų (net lūšies), paukščių kiaušinių kolekcijas.

S. Obelevičius primena: tai ne jo, tai – mokyklos sodas, skirtas pažinimui ir edukacijoms. Ir tikrai: čia važiuoja visos Lietuvos universitetų gamtos mokslų studentai; pasigėrėti Traupio botanikos daržu atvyksa žmonės iš daugelio šalių.

Pasaulio anykštėnai teiravosi patarimų, pasirinko visokių sėklų.


temainfo.lt
Simonos Ševčenkaitės nuotraukos