Pradžia » Aktualu » Anykščių politikai ant vandens „rašė“ ne šakėmis, o dalgiais

Anykščių politikai ant vandens „rašė“ ne šakėmis, o dalgiais

Publikavimo data: 2014-07-23

Neįprasta anykštėnų politikų tradiciją – dalgiais šienauti Šventąją – jau skaičiuoja antrą dešimtmetį. Liepos 22 d. upės pakrantėn susirinko 15 Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, Darbo, Valstiečių ir Lietuvos socialdemokratų partijų atstovų…

– Jūs taip dalgiu nemosuokit! Mes – gyvi žmonės, – nejuokavo žurnalistas Skirmantas Pabedinskas.

– Jei pažadėsit, kad reportažas bus geras, – rimtai atsakė ir Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.

Šis renginys iš tiesų kupinas šmaikštumo, linksmo pasiruošimo bristi į Šventosios upę. Politikai nė neslepia, jog tai – puiki reklama. Yra naudos ir Anykščių miestui: be jokio užmokesčio nušienaujama apie 100 metrų upės vagos. Visuomenei naudinga talka visada organizuojama prieš miesto šventę, todėl gerokai pagražindama upės juostą šalia bažnyčios.

Net keista buvo matyti: upės viduryje vanduo tesiekė šienpjovių kelius. Naujokams neįprastą reginį paaiškino šienpjovio, Seimo nario Ričardo Sargūno padėjėjas, rajono tarybos narys Alfrydas Savickas.

– Prieš pradedant Šventosios šienavimą, nuleidžiami upės užtvankos šliuzai. Vanduo nusenka apie 60-80 cm. Po šienavimo šliuzai vėl pakeliami, ir iki kitos dienos pavakarės vanduo pasiekia ankstesnį gylį. Upė teka švarutėlė, be kyšančių švendrių ir viksvų, nuplukdžiusi ir visas nušienautas sąnašas.

Šventosios šienavimo paslaugą Anykščių rajono savivaldybei teikia UAB „Kurklių karjeras“. Kartą per metus nušienauta upė iki kitų metų šventės vėl sodriai atželia. Buvo bandyta ją valyti technika, tačiau rezultatas panašus, o paslauga kur kas brangesnė.

Chemikalais anykštėnai niekada nedrįstų valyti upės: rudenį iki užtvankos atplaukia net lašišos.

– Ar sunku šienauti vandenyje? – klausėme mero patarėjo Virgilijaus Aloyzo Milaknio.

– Ne. Vandenyje žolė daug minkštesnė, – sakė jis.

Nebijo šienpjoviai ir sušalti. Anot mero S.Obelevičiaus, vandens temperatūra siekia apie 21 l. Šienaujama apie 2 val., tačiau nebuvę atvejo, kad kas nors susirgtų.
Kai kurie – meras irgi – šienauja basi.

– Nesinorėtų ant šukės užlipti, – pasakė meras ir netrukus ištraukė dviejų litrų talpos sudaužyto šampano butelio dugną.

– Jau keleri metai pastebime, kad šioje Šventosios atkarpoje labai sumažėjo šiukšlių. Labai norisi tikėti, kad anykštėnai vis labiau myli savo miestą, – temainfo.lt sakė Anykščių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo ir juridinio skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Vaičiūnas, atsakingas ir už šios akcijos saugą.

Renginį stebėję „Lietuvos ryto“, LRT televizijos, „Šilelio“ temainfo.lt žurnalistai pamažu išsiskirstė, politikai liko vieni mojuoti upėje dalgiais.

Kaip sakė rajono tarybos narys, Anykščių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Dainius Žiogelis, vietos politikai moka susitelkti darbui.

temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotraukos


Komentarai 9 komentarai

 1. Kęstutis parašė:

  Su šypsena peržiūrėjau reportažą. Geras renginys 🙂

 2. Vidas parašė:

  A Skirmantas su Zina jau rodė?

 3. Vidas parašė:

  Beje, o Vytauto Galvono nebuvo? Vis dar kėsinasi versti rajono situaciją? Yra toks anykštėniškas posakis: Šventosios nepjovęs meru nebūsi 🙂

 4. Ina parašė:

  Bijociau tarp tu zoliu bradyti. Drasus vyrai!

 5. Lina :) parašė:

  Jo, rikiuoja visus išmest. Bet kiek savyje reikia turėti fekalijų, kad šitaip dergti savo miestą, tokį gražų ir jaukų visai Lietuvai?

 6. Vilma V. parašė:

  Man patinka tokia draugiška atmofiera.Juokiasi visi, šaiposi. Net žurnalistai draugiški, nors biškį traukė politikus per dantį. Tam karštyje būnat tikrai norėjosi lipti į Šventąją.

 7. Mantas parašė:

  Yra ir kitas posakis – nebuvo tai jiems blogiau.
  Kam vardinti tuos kurių nebuvo? Interneto neužteks.

 8. Gražina parašė:

  Rytoj – mūsų miesto šventė!

 9. pilietis parašė:

  ka besakyk o anykstenai politikieriai saunuoliai aisku gaila kad su kiekvienais metais mazeja talkininku bet vistiek saunu belieka tiketis kad nuo kitu metu ju dauges upeje bet ne basu o su kuntapliais…:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *