Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamento Anykščių skyrius informuoja, kad birželio 2 d. šernui, sumedžiotam Kurklių seniūnijos Ratašilio miške, nustatytas Afrikinis kiaulių maras (AKM).

Trečias atvejis šiemet
Iš 70 šiais metais sumedžiotų šernų tai – jau trečias teigiamas AKM atvejis Anykščių rajone.
„Įsivyraujant šiltiems orams, AKM viruso rizika nuolat didėja kiaulių ūkiuose. Atkreipiame dėmesį, kad AKM pasireiškimui ir plitimui didžiausią įtaką turi biologinio saugumo reikalavimų taikymas. Nuo AKM viruso nėra nei gydymo, nei vakcinos, o kiaules gali apsaugoti tik biosaugos reikalavimų laikymasis. Pažeidus arba nepaisant šių reikalavimų, užkratas iš laukinės gamtos gali būti lengvai perneštas į kiaulių laikymo vietas”, – rašo anyksciai.lt.

Galimi protrūkiai
Kaip vakar, birželio 8 d., pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, greitu metu šalies kiaulių ūkiuose galimi AKM protrūkiai, todėl tam reikia ruoštis. Tokios išvados daromos po to, kai birželio 4 d. Lenkijos Vlodavos rajone buvo užfiksuotas jau trečias AKM protrūkis naminių kiaulių ūkyje, auginusiame 70 kiaulių. Židinys likviduotas, tačiau specialistai perspėja, kad, įsivyraujant šiltiems orams, AKM viruso rizika nuolat didėja ir Lietuvoje.  


Parengė temainfo.lt