Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras išdalino „Turizmo giles“

Spalio 1-osios vakarą Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras kvietė į renginį „Turizmo gilės“, surengtą Kultūros centre, ir apdovanojo asmenis, privataus ir viešojo sektoriaus atstovus – šių metų Anykščių krašto turizmo lyderius.


Gaila, viešbučio neatsirado

Anykščiai užima stiprią vietą Lietuvos turizme – tai lyderiaujantis Lietuvoje miestas, svarią vietą šioje srityje užima ir rajonas.
Turizmas išlieka viena svarbiausių anykštėnų finansinių galimybių sritis. Per dvejus pastaruosius metus ypač pagausėjo įvairių turizmo įstaigų: pramogų srityje – „Basų kojų takas“, apžvalgos aikštelė Antano Vienuolio gatvėje, Lynų tiltas, Medžių namelis, Safari parkas, viešojo maitinimo srityje – „BasiBasi“, „No name kebab“, „Pirmas daigas“, kavinės „Sugar & Grill“, „Lojantis katinas“, kaimo sodybos.
Kaip teigia rajono vadovai, gaila, viešbučio neatsirado.


Turizmas netgi augo

Koronavirusas nesugriovė Anykščių turizmo. Šių metų gegužė, birželis buvo sunkesni, bet kitais mėnesiais turizmas netgi augo lyginant su 2019 m.
Pagrindiniais anykštėnų turizmo objektais išlieka Lajų takas, sulaukęs apie 200 tūkst. žmonių, Labirintų parkas – apie 100 tūkst., Kalitos kalnas – apie 70 tūkst.
SPA rodikliai buvo geresni nei pernai, nors štai Druskininkuose jie krito 30 proc.
Safari parkas ir „Basų kojų takas“ – naujos sėkmingos pramogos.


Išdalintos nominacijos

„Anykščių fenomeno“ nominacija teko rašytojui, poetui Rimantui Vanagui. Tai žmogus, ne kuriantis turizmo objektus, bet juos įprasminantis istorijomis.

„Turizmo žmogaus“ nominacija įteikta kaimo turizmo sodybos „Ajerinė“ savininkui Donatui Krikštaponiui.

Troškūnų festivalio „Troškimai“ įkūrėjai, teatro grupės „Mes“ režisierei, Anykščių kultūros centro Troškūnų skyriaus renginių organizatorei Jolantai Pupkienei teko nominacija „Už kultūrinį ir įtraukiantį vyksmą“.

Anykščių menų centras įvertintas „Už profesionalaus meno sklaidą“.

UAB „Pilnatvė“ apdovanota „Už ekologiškumą turizme“.

Baseinas „Bangenis“ įvertintas nominacija „Už sveikatingą laisvalaikį“. Pastarasis vertinamas kaip vienas moderniausių baseinų šalyje, teikiantis daug sveikatinimo procedūrų, vystantis ir neformalaus švietimo, ir integracines veiklas, vienas pirmų pradėjęs organizuoti vaikų vasaros stovyklas.

„Už išradingą pastogę“ apdovanotas Namelis medyje.

Nominacija „Už trauką į Anykščius“ apdovanotas „BasiBasi“. Tai maisto ir kultūros objektas, kaip teigta, traukiantis turistus iš visos Lietuvos.

Nominacija „Už kurortinį svetingumą“ teko SPA „Vilnius–Anykščiai“. Tai bendrovė, atitinkanti tarptautinius SPA standartus, šiais metais lankytojų skaičiumi mušusi visus rekordus, subūrusi, lankytojų nuomone, draugišką, pozityvų, šypsenų negailintį kolektyvą. Absoliuti darbuotojų dauguma – anykštėnai.

UAB „Adovis“ įteikta nominacija „Už nuolatinę plėtrą“. Ji pelnyta už labirintus, žinomus jau visai Lietuvai.

– Prieš dešimt metų kalbėjome, kad Anykščiuose reikalingas Disneilendas. Manau, jo dalis jau yra, – sveikindamas UAB „Adovis“ vadovą Deividą Dilį kalbėjo Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.


Trys svarbios nominacijos

Lynų tiltą per Šventąją Ekonomikos ir inovacijų ministerija pripažino Anykščių rajono savivaldybės 2020-ųjų darniausiu turizmo objektu. Tai tapo pavyzdžiu ant laurų nemiegančios valdžios, ankstesnius objektus aplipdančios naujomis idėjomis.
Valstybinė mokesčių inspekcija apdovanojo VšĮ „Sveikatos oazė“, į valstybės biudžetą sumokėjusią daugiausia mokesčių.
Anykščių vadovų klubas pramogų traukinuką įvertino „Už vaizdingiausią maršrutą“.


Paulius Briedis
Autoriaus nuotraukos