Anykščiuose lankėsi švietimo ir mokslo ministras

Rugpjūčio 6 d. Anykščiuose lankėsi švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. Vizitas nebuvo netikėtas – jis įtrauktas ir į rajono mero Sigučio Obelevičiaus, ir į ministro darbotvarkę,  – tačiau dar išvakarėse nebuvo žinoma, ar ministras tikrai atvyks.

Pagrindinis susitikimo tikslas – aptarti Anykščių technologijos mokyklos situaciją.

– Šioje mokykloje mokosi 200 mokinių, ir pastaraisiais metais ji vertinama kaip ne itin perspektyvi. Tačiau labai nesinori jos prarasti. Su ministru ir svarstėme galimybes šios  mokyklos pagrindu įsteigti VšĮ, kurios dalininkais galėtų tapti ministerija ir Anykščių rajono savivaldybė. Tokio darinio Lietuvoje dar nėra, šiam žingsniui reikia parengti įstatymų bazę. Susitikome su mokyklos vadovais ir pedagogais; tikimės, kad ministras padės mums išspręsti šį klausimą, – temainfo.lt sakė meras S.Obelevičius.

Švietimo ministrui teko pažinti dar vieną – ir tik Anykščiams būdingą – problemą. Vaikų lopšelis-darželis „Eglutė“ vykdė aplinkinių kaimų ir vienkiemių vaikų pavėžėjimo į darželį ir atgal namo eksperimentą. Jis labai pasiteisino: tėvai eina pas merą ir prašo tęsti šią praktiką. Galimybė vienkiemių vaikams lankyti darželį  mažina jų socialinę atskirtį. Beje,  prieš keletą mėnesių Švietimo ministerija šiuo „Eglutės“ eksperimento pavyzdžiu sukūrė filmuką „Sėkmės istorijų“ ciklui.

Kaip sakė meras, puikus eksperimentas baigėsi , liko tik problema. Vaikų pavėžėjimo kaina – 22 tūkst.  litų keturiems mėnesiams.

– Sprendimas nėra labai sudėtingas. Dalį šios problemos gali sumažinti geltonieji autobusiukai, tačiau įstatymas neleidžia jais vežti ikimokyklinukų. Jei pavyktų pakeisti šią tvarką,  anykštėnų  eksperimentas galėtų paplisti po visą Lietuvą, – sakė meras.

Ministras D.Pavalkis apsilankė ir Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje. Čia jis pats pamatė, kokios apgailėtinos būklės yra renovuotos mokyklos vidus. Tokia padėtis yra daugelyje apšiltintų Lietuvos mokyklų.

– Energetinė dalis tvarkoma, bet vidaus darbams lėšų neskiriama. Pakeitus radiatorius sienos taip ir lieka išdaužytos.  Gimnazijos vieno koridoriaus remontas savivaldybei kainuotų apie 68 tūkst. litų, o visos gimnazijos – per 200 Lt. Šiems darbams tikėtis pinigų iš Valstybės investicijų programos – nerealu. Teks dvejus metus laukti Europos Sąjungos paramos? Ministro ir klausėme, kaip būtų galima išspręsti šią problemą, – pasakojo meras.

Susitikime aptartas ir Švietimo įstatymo pakeitimas, naikinantis vieną švietimo grandį – dešimtmetes mokyklas. Tai, kaip manoma,  – grėsmė ne tik kaimo mokyklų, bet ir pačių kaimų išlikimui.

Ministrą lydėjo Seimo narys Ričardas Sargūnas.

temainfo.lt