Pradžia » Aktualu » Anykštėnai tebesvajoja pasistatyti „Disneilendą“, Šventosios dugnu nutiesti stiklinį vamzdį

Anykštėnai tebesvajoja pasistatyti „Disneilendą“, Šventosios dugnu nutiesti stiklinį vamzdį

Publikavimo data: 2019-06-19

Pakoreguota svajonė

Anykštėnai, siekiantys kurorto statuso, įgyvendino daug patrauklių projektų, kurių idėjoms ne iš karto buvo pritarta, iš kai kurių net juoktasi. O šiandien Anykščiai žavi Lajų taku, Menų inkubatoriumi, Kalitos kalnu, per 20 km ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų taku palei Šventąją, festivaliais ir šventėmis…

Anykštėnų projektuose – kabantis tiltas per Šventąją, prie Lajų tako. Tai pakoreguota Anykščių rajono savivaldybės mero Sigučio Obelevičiaus svajonė – pakloti po vandeniu stiklinį vamzdį. Deja, gamtosaugininkai tokiam projektui „nepasirašė“. 

– Šitame finansavimo etape Saugomų teritorijų tarnyba lyg ir uždraudė finansuoti turistinio pobūdžio objektus. Mano vamzdžio siūlymas buvo ne turistinio, o gamtos pažinimo pobūdžio: gali ir slieką pamatyti, ir lašišą, visą upės dugną… Tikiu, tikrai važiuotų žmonės viso to žiūrėti, – sakė meras S. Obelevičius.


Buvo likusios dvi savaitės 

Dar senesnė Anykščių rajono mero svajonė – pastatyti Anykščių „Disneilendą“. Jam tekę Briuselyje kalbėti su Danijos vieno iš pramogų parkų savininkų, kuris sakė: jo investicija prasidėjo nuo 100 mln. kronų.

– Dar iki 2011-ųjų mes buvome nuvažiavę pas Bronislovą Lubį ir, rodos, buvome jį užkabinę šia idėja. Jis žadėjo, kad pasišnekėsime tada, kai baigs Druskininkuose SPA objektą. Tiesa, jis sakė: „Nesitikėkite, kad aš čia statysiu kažkokias sūpynes: tai gali būti viešbučių kompleksas, su vaikų teatrais ir t. t. Iki kito mūsų susitikimo buvo likusios dvi savaitės. Pamenu, buvau Gruzijoje, kai pasiekė žinia apie B. Lubio mirtį, – sakė meras.

S. Obelevičius turi vilčių ir dėl stiklinio vamzdžio – gal reikalavimai keisis, ir dėl „Disneilendo“ – jam žadėtas susitikimas su Belgijos verslininku.
Kaip jau rašė temainfo.lt, kabančio tilto projektas kol kas šiek tiek įstrigęs: projektuotojai suprojektavo, o kai rangovas pradėjo daryti techninį projektą, paaiškėjo, kad tiltas per siauras – juo nebūtų galima važiuoti neįgaliųjų vežimėliu. Saugomų teritorijų tarnybos vadovas merui garantavo, kad šiemet tiltas tikrai bus.


temainfo.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *