Anykštėnas plaukikas Giedrius Titenis iškovojo kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes

Giedrius Titenis
Aleksandr Leonov nuotr.


Kaip praneša Lietuvos plaukimo federacija (LPF), formalumai sutvarkyti – Lietuvos plaukikas Giedrius Titenis įvykdė normatyvą į Tokijo vasaros olimpines žaidynes.


Fortūna – plaukiko pusėje

Gruodį vykusiame Atvirajame Lietuvos plaukimo čempionate triskart olimpietis Giedrius Titenis 100 m krūtine plaukimu užfiksavo 59,92 sek. rezultatą. Ir nors tąkart jis varžėsi dvikovoje su Andriumi Šidlausku, pagrindinis tikslas buvo įveikti olimpinį „A“ normatyvą – 59,93 sek.
„Fortūna buvo plaukiko pusėje – normatyvas pranoktas 0,01 sek., tačiau dar reikėjo sulaukti oficialaus Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) patvirtinimo, nes geriausių Lietuvos brasistų dvikova nebuvo įtraukta į išankstinę čempionato programą.


Psichologiškai bus kur kas lengviau

FINA G. Titenio pasiektą rezultatą patvirtino – sportininkui suteikta teisė dalyvauti jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse. Kaip tvirtina pats plaukikas, dabar pasiruošimas joms psichologiškai bus kur kas lengvesnis.
„Žinoma, bus lengviau ruoštis žaidynėms ir startuoti kituose startuose, kai nėra tokio spaudimo. Visada žinojau, kad aš galiu įvykdyti normatyvą. Į kiekvieną startą eidavau su viena mintimi, kad reikia jį padaryti. Dabar visa tai bus galima padėti į šoną ir kauptis geriausiam laikui“, – sako jis.


Laukia darbas

Kaip teigia LPF, praėjusiame pasaulio čempionate iki 200 m plaukimo krūtine normatyvo (2.10,35) G. Titeniui pritrūko tik 0,30 sek., todėl antras kelialapis – ranka pasiekiamas.
„Treneris po Lietuvos čempionato norėtų akcentuoti ir 200 metrų, ir 100 metrų. Kadangi praėjęs sezonas buvo ganėtinai sudėtingas, su didelėmis pertraukomis ir įsiplaukimu, nežinojimu dėl ateities, pradžioje labiau akcentavome sprintą. Daugiau pailsėjome vasarą, ji nebuvo tokia įtempta, stipriai buvo kitokia – daug laisvesnė nei visada. Pagrindiniai startai vasarą šiemet buvo atkelti. Todėl dabar laukia tolimesnis darbas iki olimpiados, daugiau akcentų į patį plaukimą, 200 metrų“, – pasakoja G. Titenis.

Olimpinio „A“ lygio normatyvus individualiose rungtyse yra įvykdę Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas.


Parengta pagal Lietuvos plaukimo federacijos inf.