Sausio 28 d. Utenos apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrę ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo, atliko kratą Anykščių rajono gyventojo namuose.


Atlikus kratą

Vyro namuose pareigūnai rado apie kilogramą, tikėtina, narkotinių psichotropinių medžiagų ‒ amfetamino, ekstazi, kanapių ir psichotropinių vaistų. Taip pat rasta ir paimta įranga psichotropinėms medžiagoms sverti, pakuoti ir grynieji pinigai, galimai gauti iš prekybos narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Įtariamajam (gim. 1981 m.) skirta kardomoji priemonė – suėmimas dviem mėnesiams.


Grėsmė netekti laisvės

Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 ir 260 straipsiais. Už nusikalstamos veikos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimu, Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmes nuo 2 iki 15 metų.


Platino ne tik Anykščių rajone

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūra.
Utenos apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus viršininkas Gytis Makaveckas akcentuoja: sulaikytam vyrui yra pareikšti įtarimai ir kitame ikiteisminiame tyrime dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo. Įtariamasis galimai narkotines ir psichotropines medžiagas platino ne tik Anykščių rajone, bet ir Utenos, Zarasų bei Molėtų rajonuose.


Parengta pagal Utenos apskrities VPK inf.