Pradžia » Aktualu » Apie tai, kaip Anykščių, Kupiškio ir Rokiškio savivaldybės bendrauja su žiniasklaida

Apie tai, kaip Anykščių, Kupiškio ir Rokiškio savivaldybės bendrauja su žiniasklaida

Publikavimo data: 2019-01-28

Skaidrumas reiškia draugiškumą

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus savivaldybių skaidrumo tyrimo iliustracija. Anykščių, Rokiškio ir Kupiškio rezultatai.

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus atliktas savivaldybių skaidrumo tyrimas, kaip LRT laidos „Lietuvos diena” rengėjams sakė šio skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas, labai sudomino žurnalistus – jie dažnai susiduria su savivaldybių noru ar nenoru bendrauti.

Anot S. Muravjovo, skaidri yra draugiškiausia Savivaldybė, padedanti suprasti, kuo užsiima savivaldybininkai arba rajono Tarybos nariai.

Yra daug aspektų, pagal kuriuos žurnalistai savo kailiu pajunta Savivaldybių draugiškumą. Vienas svarbiausių tokių aspektų – kiek daug visuomenei leidžiama žinoti, kaip naudojami biudžeto pinigai.

Kupiškio, Rokiškio bei Anykščių rajonų savivaldybės kasmet viešina Tarybos patvirtintą naujo biudžeto sąmatą, be to, metų eigoje gali rasti pranešimų ir apie biudžeto koregavimą. Tačiau detaliau apie tai, kaip buvo panaudoti vieno ar kito, didelio ar mažo projekto pinigai, visuomenė dažniausiai sužino tik iš spaudos.


Rašinys nustumiamas tolyn

Pavyzdžiui, Kupiškio kultūros centras, organizuojantis vasaros „Stichijų“ festivalį arba „Senųjų metų palydų“ koncertus, net ir po mėnesio negali pasakyti, kiek suprekiauta už bilietus, kaip panaudotos Savivaldybės bei rėmėjų skirtos lėšos, ar renginį organizuoja pats Kultūros centras, ar tai daro jo samdyta įmonė. Direktorės Jolitos Janušonienės atsakymas visada yra toks pat:

– Aš neįgaliota kalbėti apie pinigus.

– Kas įgaliotas kalbėti apie Kultūros centro pinigus?

– Savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas.

Direktoriaus atsakymas irgi būna daugmaž vienodas, girdi, dar nesame visko suskaičiavę. M. Mališauskas niekada nekelia balso, nesikarščiuoja, kaip pasitaiko kitiems šios Savivaldybės specialistams, – direktorius spaudai yra draugiškas. Tačiau negautas konkretus atsakymas suplanuotą rašinį nustumia tolyn, ir tema tampa nebeaktuali – tokia situacija visuomenės atžvilgiu tampa nedraugiška.


Be konkurencijos – brangiau

Neoficialiame pokalbyje Anykščių rajono savivaldybės atstovė temainfo.lt sakė, jog apie savivaldos išlaidas spaudai teiravosi ir „Transparency International“ Lietuvos skyriaus savivaldybių skaidrumo tyrimo organizatoriai.

Bene nuo 2005 m. spaudai teikiamą Savivaldybių mokamą informaciją ėmė kontroliuoti Viešųjų pirkimų įstatymas: konkurso būdu didysis skelbimų srautas tenka popierinei spaudai. Ir lengviau, ir sunkiau toms savivaldybėms, kuriose tėra vienas popierinis laikraštis. Lengviau dėl to, kad nekyla ginčų, blogiau dėl to, jog be konkurencijos skelbimai yra brangūs.


Kiek savivaldybės skiria viešinimui?

Per 2012 m. Rokiškio rajono savivaldybė viešinimui skyrė apie 50 tūkst. litų. Anykščių rajonas spaudai mokėdavo dar bent tiek, kol į informacijos viešinimo konkursą neįsitarpavo antras rajono laikraštis. 2015 m. Anykščių rajono valdžios vairą perėmusios naujos kadencijos atstovas neslėpė: vienas iš popierinių laikraščių paprašė 30 tūkst. eurų per metus, ir būtent antras laikraštis kainą sumažino bene trigubai.

Kupiškio, Rokiškio bei Anykščių rajonų savivaldybių administracijų direktorių buvo pasiteirauta, kas ir už kiek laimėjo 2019-ųjų rajono Savivaldybės informacijos viešinimo konkursą.

Oficialių pranešimų šia tema nepavyko rasti, tad pasiteiravimas buvo išsiųstas Anykščių rajono administracijos direktoriui Audroniui Gališankai, Kupiškio rajono – M. Mališauskui ir Rokiškio rajono – Natašai Aleksiejevai.


Anykštėnai atsakė greičiausiai

Direktorius A. Gališanka klausimus persiuntė specialistei Audronei Pajarskienei: atsakymas buvo parengtas maždaug per 4 val.

Atsakyme pranešama, kad 2019-ųjų spausdinimo paslaugos popieriniame laikraštyje konkursą laimėjo UAB „Anykštos redakcija”: per metus už skelbimus rajono Savivaldybė bendrovei įsipareigojo sumokėti 4 868 Eur (su PVM).

Neoficialiais duomenimis, Savivaldybė buvo pasirengusi mokėti 15 tūkst. eurų, bet konkursas ir šįkart kainą sumažino trigubai.

Anykščių UAB „Atvirai” priklausantiems internetiniam laikraščiui bei radijui Savivaldybė šiemet mokės atitinkamai 1 500 ir 6 000 Eur.

Skaidrumo tyrime Anykščių rajono savivaldybė, surinkusi 74 proc. galimų surinkti balų, kartu su dar septyniomis savivaldybėmis dalinasi devinta vieta, o bendrame sąraše yra 18-oje vietoje. Draugiškiausia įvertinta Joniškio savivaldybė surinko 94 proc.


Kupiškis atsakymo nedetalizuoja

Negavus Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus M. Mališausko atsakymo teko jam skambinti. Direktorius sakė kelias dienas nebuvęs darbe, nematęs paklausimo, bet po skambučio atsakymą netruko parengti, tik atsakė nedetalizuodamas sumų. Jis rašo: „Mūsų Savivaldybė veiklą viešina internete, spaudoje ir televizijoje (Kupiškio TV). Bendros išlaidos 2017 m. buvo 22 342 Eur, 2018 m. – 27 417 Eur.“

Kupiškio rajonas, surinkęs 63 proc. balus, skaidrumo tyrimo lentelėje yra 49 vietoje Iškart po Kupiškio einanti Kelmės savivaldybė vertinama patenkinamai; tokių yra devynios. Paskutinė sąraše – Pagėgių savivaldybė, surinkusi 39 proc. balų, yra vienintelė, įvertinta prastai.


Rokiškėnai žurnalistams sukuria nebežmoniškų sąlygų

Rokiškėnai ilgiausiai neatsakė į paklausimą. Kelis kartus paskambinus administracijos direktorei, ji neatsiliepė ir neperskambino. Teko dar kartą rašyti laišką ir dėstyti: „Anykštėnai atsakė pirmi, jau atsakė ir kupiškėnai…“

Pusmetis, kai N. Aleksiejeva eina Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktorės pareigas, todėl tikėtina, kad bendrauti su spauda ji stokoja laiko.

Rokiškio ir Kupiškio savivaldybės neturi atstovo spaudai: apie Kupiškio savivaldybės veiklą pasakoja administracijos direktorius, Rokiškio savivaldybės bet kuris specialistas gali atsakyti į spaudai rūpimus klausimus. Tačiau čia gali gauti savaip pateiktą informaciją, kurią tenka tikslinti, arba susiduri su visišku nenoru bendrauti. Taip atsitiko ir bandant perteikti „Rokiškio – Lietuvos kultūros sostinės–2019“ atidarymo šventės aptarimo rezultatus. Kaip sakė Savivaldybės vyriausioji specialistė Irena Matelienė, norit patekti į komisijos posėdį, reikia gauti visų 12 jos narių sutikimą.

– Jei bent vienas dalyvis spaudos nepageidaus, teks išeiti, – sakė ji.

Žurnalistams tokių nebežmoniškų sąlygų, ko gero, nėra pateikusi nė viena Lietuvos kultūros sostinė.


Kuo šviesesnė, tuo skaidresnė

Rokiškio rajono Savivaldybė pasinaudojo dar kitokių skelbimų viešinimo variantu: 2015 m. buvo sudarytas viešinimo paslaugos pirkimas, kurio vertė – 16 500 Eur. Tokią kainą pasiūlė „Rokiškio sirena“, ji ir laimėjo konkursą.

Vėliau tokia pat suma pasiūlyta 36 mėnesių laikotarpiui – maždaug po 5 500 Eur (su PVM).

Rokiškio rajono savivaldybė, surinkusi 69 proc. vertinimo balų, užima 37 sąrašo vietą.

Visos trys – Anykščių, Rokiškio ir Kupiškio – rajonų savivaldybės „nudažytos“ vidutiniškoms pagal skaidrumą savivaldybėms būdinga spalva; ji ir nuo galo, ir nuo pradžios – trečia pagal šviesumą. Kuo šviesesnė, tuo skaidresnė. Pirma vidutiniškųjų sąraše – Anykščių, paskutinė – Kupiškio savivaldybės.


Rita Briedienė

Komentarai 65 komentarai

 1. Ką padarysi parašė:

  Nėra laiko bendrauti

 2. Įgaliojimas parašė:

  Prajuokino Kupiškio kultūros direktorė Janušonienė. Neįgaliota kalbėti apie pinigus……
  O direktoriauti įgaliota? Nesugebi suvaldyti finansų, keisk darbą.

 3. Manau parašė:

  Nebendravimas yra visos Lietuvos problema

 4. Sakyčiau parašė:

  Net nejuokinga kpiškėnams.

 5. Šokėjėlė parašė:

  Oi kaip gražiai Amritos I. Bubnovos šokėjų šventėje atskirai prie staliuko sėdėjo Bardauskas ir Janušonienė. Gal čia merą kompromituoja prieš rinkimus? Gal meras to nesupranta?

 6. Supranta parašė:

  Geras buvo balius. Ko čia kabinies?

 7. Astra parašė:

  Pletku surinkimo kontoroje pletkininkes dirba ir kepa pletkus kaip blynus. Tik niekam jus neidomios.

 8. Prakalbinsim parašė:

  Kupiškio savivaldybėje ir gi reikia STT,kaip ir Anykščiams buvo, tai tada gal bendraus ,o dabar tai karaliai jie jaučiasi per žema jiems kalbėti su runkeliais,na bet mes rinkimų laukiam

 9. Sakyčiau parašė:

  Jei kas ant moterų nestiprus, anksčiau ar vėliau susikompromituoja. O tikrinimas tai tikrai neprošal būtų.

 10. Kupiškė parašė:

  Visai supriešino žmones. Šokėjų 25 – etį pažymi didbaliu. Imkit baliavokit, nes visi kultūros namai yra skirit baliams. Paskui gerus ir labdaringus vaizduos už maltos sriubai suaukotus eurus.

 11. Na netikiu parašė:

  Nejaugi kažkas negero gali vykti merui dalyvaujant? Žmogus doras, garbingas, pamatęs ką nors negero pasakytų tiesiai šviesiai ir paliktų netikusį renginį.

 12. Taigi parašė:

  Man tai graudi ta maltiečių sriuba. Bijau, kad galibūti ir politizuota. Vis renginiai sukasi šalia tam tikrų politikų…

 13. Taip parašė:

  Nusiimkit rožinius akinius ir pamatysite mero darbelius ir jo gerumą netik reginiuose viskas vyksta, renginiai tai tik maža dalis už glaistyta gražiais žodžiais ir gražia šypsena dar reikia pažiūrėti kas vyksta pačioje savivaldybėje.

 14. Gal parašė:

  Tai netylėkit. Kiek gyvensite nunarinę galvas?

 15. Subačius parašė:

  Na Subačiaus seniūnas Paliulis mano nuomone elgiasi nesąžiningai. Mero Bardausko dėka tiek daug gero padaryta Subačiuje, bet valstietis nemato. Vadinasi nepažįsta seniūnijos. Nesidomi. O miestelis labai pasikeitė prie šio mero.

 16. Pletkininkas parašė:

  Aš tiek pletkų žinau, ir visiems pasakoju, ir visi klauso susidomėję :)))

 17. Nešmeiškit parašė:

  Na čia jau tai melas apie Paliulį jis jau senai dirba seniūnų ir yra labai geras kaip vadovas ir kaip žmogus ir labai gerai žino savo seniūnija ir žmonių bėdas ir vargus,o ką jau ten meras padarė tai jau klausimas, kur buvo užsakyti prie Jaručio projektai tai jie ir padaryti nes dabar gavom pinigus,na jau girkim liaupsikim merą,bet be melo o už tikrus darbus,bet po kol kas nesimato kad būt mero pastangomis padaryta visi darbai buvo suplanuoti Jaručio gaila,kad buvo kaita merų tai ir visas gerumas.Visas jo darbas matosi savivaldybėje ko ne visi užima pareigas jo partiečiai darbuotojų kaita

 18. kupiškietis parašė:

  Šito mero dėka?Matosi,kad ne iš Subačiaus esate,gerbiamasis.Kai žmogus moka girtis svetimais darbais,kvietkus dovanot per šventes ant scenos,tai ir atrodo taip.Pasidomėkite šiek tiek gyliau kada kas pasikeitė

 19. Onutė parašė:

  Kas kaip norėtų apdergt Paliulį-niekas neįtikins !Subačius-jūs gi tai ir pats žinote,kad netiesa !Mes už tave,seniūne !

 20. Juokas parašė:

  O kiek meras į teikė kartų gėlės suskaičiavot kiek kartų mokesčių mokėtojų pinigais įvairias dovanas dovanojo, ir niekas čia ne sigiria ,o sako teisybę į akis o jei kam ji nepatinka tai čia jūsų problema.Na mes geriau žinom ir daugiau tai siūlom jums atidžiau ir sąžiningiau pasižiūrėti ne pro rožinius akinius

 21. Atsipeikėkit parašė:

  Ar kultūra galėjo dar mažesnį skelbimą Vasario 16 paruošti? Visko prirašyta miniatiūrinėm raidėm. O kokio dydžio plakatai kitiem kultūros šou renginiams! Oho!!!!! Gal nemiela kultūrai ši šventė?

 22. Nieko tokio parašė:

  Skelbime nedidelė klaidelė. Ištaisykit.

 23. Nu nu, įdomu parašė:

  Žalieji dar papasakokit kiek nepriduotų projektų Jarutis paliko ir kiek jo “gerų” darbų reikėjo taisyt….

 24. ?? parašė:

  Kodėl valstiečiai suvažiavime neišrinko Jaručio Karb. pavad.?

 25. prajuokino parašė:

  Idomu labai kokius projektus paruosė sis meras ir kiek skolu paliks 😀Viesa paslaptis

 26. LIŪDNA parašė:

  Kai ėjo prieš keturis metus sakė kiek bus pritraukta investicijų sukurta darbo vietų,reikia kad užimtumo tarnyba ištuštėtų visi Kupiškėnai dirbtų ir būt laimingi,o dabar ką matom nieko nei investicijų nei darbo vietų, tik savivaldybė pilna savų partiečių be jo žinios net valytoja negali įsidarbinti biudžetinėje įstaigoje ir turi būti jam parankus tas darbuotojas.Nieko gero tik arogancija

 27. Pritariu 100% parašė:

  Visiškai pritariu Liūdnai.

 28. Onutė parašė:

  Yra gerų žmonių visose partijose , bet atėjus šiai valdžiai rajono,tokio susipriešinimo žmonių dar nebuvo.Baimės akys iššokusios,bijo net kalbėt.Va ką mes turime.Nebedarykite tokios klaidos. Įdomu kas kaltas? Pritariu-liūdna-

 29. Marytė parašė:

  Gerbiami subatėnai, dabartinės rajono valdžios atlikti darbai 2018 metais yra matomi. Sutvarkytas kelias į Valakų kaimą. Išasfaltuota Medžiotojų gatvė. Įrengtos žaidimų aikštelės Subačiaus miestelyje ir prie vaikų darželio. Įrengtos stebėjimo kameros miestelyje. Apšviesta Kupiškio gatvė, pakeisti šviestuvai Panevėžio gatvėje. Seimo narys J.Jarutis prie šių darbų atlikimo nepridėjo nė piršto, o priešingai – rajonui kenkia.

 30. Raugas parašė:

  Pagaliau nors rajone tvarka atsirado su šiuo meru, ko nepasakytume kokia betvarke ir palaida balą buvo prie Jarucio ir valstiečių. Vėl to pacio seno žalio raugo reikia kad smirdėtu ir rajoną į bankrota varytu?

 31. Birutė parašė:

  MIELIEJI,BŪKIME PROTINGI-NEATIDARINĖKITE PLETKYNŲ !!! V I R U S A S- MARYČIŲ !

 32. . parašė:

  matos kaip skauda valstiečiams kad Bardauskui sekas dirbti kupiškio labui

 33. Birutė parašė:

  P.S. ŠAUNUOLIS BARDAUSKAS IR JANUŠIENĖ

 34. Oi oi oi parašė:

  Kadangi valstiečiams labai skauda ir pikta, tai nebežino kaip mero darbus nuslėpti.

 35. prajuokino parašė:

  Rinkimai parodys ar tikrai tik valstiečius pravirkdęs Bardauskas.Labiausiai prajuokino,kad vienas žmogus liaupsina merą keliais komentarais iš eilės😀 gerai,kai koncervatoriai sugeba komentarus gerai rašyt.Baikit purvą pilt vieni ant kitų

 36. - parašė:

  Nereikėjo musu nei agituoti, visi minusiuka ir taip dejom.O savivaldybe idarbinta pliusiukus rinko

 37. Rinkėjas parašė:

  Miela Maryte jeigu jums tik gatvės svarbu, o ne žmogaus gerovė tai labai liūdna suprantama, kad savus reikia girti,o kitus peikti,bet žmogus ne vien gatvėmis sotus kur investicijos kur Kupiškėnams darbai žadėti na pažiūrėsim ką dabar žadės,o be to meras ne iš savo kišenės tuos pinigus paimė tai europos pinigai ir buvo jau numatyti darbai liko tik nurodyti kokie darbai padaryti.Tik matom ,kad vienoje vietoje padirbėjo savivaldybėje savų partiečių daug dirbančių nereikia nei didelės kompetencijos jeigu savas tai ir geras darbuotojas.Viena tik arogancija 100%. O Paliui linkim sėkmes rinkimuose, ir juos laimėti mes už jus.

 38. ech parašė:

  O daba Subačiaus sen. pagr darbas 100 km asfaltuotom gatvėm maitint. oj būsim sotus 😆

 39. to ech parašė:

  O dabar soti? 😀

 40. Svarstyklės parašė:

  Mielieji, purvo niekas nepila ant meluojančių, bet pasižiūrėkim, kas yra iš tikrųjų. Norint, kad ,,ateitų europiniai pinigai”, reikia labai daug dirbti visai savivaldybės komandai. Meras sugebėjo darbui sutelkti kolektyvą. Rezultatas ryškus. Kupiškio rajonas keičiasi pastebimai. O juk tai ir yra daroma dėl žmogaus, ne dėl gatvių. Nesipykim, bet ir nemeluokim.

 41. Va taip parašė:

  Na tikrai nemeluokim ir tada pakelkim dokumentus ir pažiūrėsim kieno parašai sudėti ant tų projektų ar Jaručio ar Bardausko visi darbai kurie dabar vyksta Kupiškyje yra Jaručio suplanuoti, pasirašyti projektai ir aikštės ir šaligatvių ir autobusų stoties tik dabar gauti europiniai pinigai ir atrodo,kad šis meras labai daug dirba,o kur gi tas baseinas kur sakė,kad pastatys tik gražaus ąžuolyno parkas išraustas stovi su didžiausiomis žemių krūvom nors būtų žemės išlyginęs tai ir gi pinigai buvo paskirti,bet ambicijos neleido,pyktis,arogancija,bet ne padarysim savaip ir matom rezultatą.

 42. stebuklai parašė:

  Tikri stebuklai ant sio svieto dedas. Jarutis dvi kadencijas prabuvo meru, per tiek laiko jau seniai viskas turejo but atnaujinta, tai ka jis veikė nuo 2007 metu, jei tik daba neva europiniai pinigai jo dėka atėjo.

 43. Liūdna parašė:

  Valstiečiai valdė gal 18 metų. Ir kas iš to? Šnipštas.

 44. A. Baranauskas parašė:

  Valstiečiai valdė Kupiškį N metų. Turėjom net merą signatarą gana ilgai. Per tą laiką nesugebėjo net savivaldybės stogo perdengti. Visos kaimo babuškos seniai jau susitvarkė. O Kupiškio savivaldybė dar su šiferiniu stogu. Kiek tokių Lietuvoje? O Jarutis tai tikrai daug padarė “įdirbio” – išnuomojo Vizgiūnų karjerą kažkokiems mafijozams gal 10 metų (25 ha už 2000 litų/metams) tai tur būt prisiduria prie seimūno algelės. Valstiečių išskirtinis bruožas – visada rūpinasi savo “šeima”. Viens prie vieno kaip Vito Korleonė darydavo

 45. A. Baranauskas parašė:

  Praeitam komentare netilpo mano liaudiškos kūrybos gabalėlis. Skiriu Kupiškio valstiečių kandidatui į merus vertindamas jo keista rinkiminę kampaniją.
  Paskambinkint ir Paliulys jums kiemą mikliai išvalys/O jei žadi už jį balsuoti į šikną pasiruošęs pabučiuoti. Oi gudrūs tie valstiečiai.

 46. ....... parašė:

  O ką konservatoriams pabučiuoti? Ne kvaili na ir ką.Šlykštu net skaityti matosi koks jūsų iš prusimas kitų darbus sau pasisavinti mes ne kvailiai matom kas ką daro ir padaro laukiam rinkimų.Jau net rašytojais tapot na valstiečiai gal neturi tokių sugebėjimų bus atkreiptas dėmesys per rinkimus nors vienas pliusas.

 47. ! parašė:

  Čia matyt konservatorių didžiausia bėda ir yra, kad nemoka su žmonėm elgtis pagarbiai.

 48. Taip parašė:

  100% tiesos, visi jie tokie arogantiški ir labai mėgstantys su pasididžiavimu žeminti kitus,kiek teko bendrauti tai patyriau tikrai.

 49. Stebuklai parašė:

  Kodel man nieks neatsako ka veike Jarutis nuo 2007, jei tik daba neva jo deka pareina europos eurai?

 50. Nuomonė parašė:

  Tik šios kadencijos seimas priėmė regioninės ekonomikos plėtros įstatymą, todėl į regionus ir ateina didesnės europinių pinigų lėśos, savivaldybėms tenka priďėti tik nedidelę dalį pinigų.

 51. Nuomonei nepartinis parašė:

  Ši seimo kadencija vos vos įpusėjo, o Kupiškyje darbai pradėti nuo 2015 m. Beprasmiški ginčai. Gerbiu D. Bardauską.

 52. ....... parašė:

  Tai labai klystat Kupiškyje darbai prasidėjo prieš dvejus metus kada pradėjo gauti didesnius europinius pinigus.Negi stebuklai vyksta Kupiškyje.

 53. Darbininkas parašė:

  Ne visi darbai už europinius. Daug padaryta nešvaistant pinigų. O kas trukdė valstiečiams ir socdemams kartu įjungti komandą ir rašyti projektus. Kiti rajonai nemiegojo. Ką čia kalbėt.

 54. .......... parašė:

  kodel jus rasot pasislepe? Prisistatykit ir matysim kas cia atidirbineja 🤣Pagal IP 2ia dirba 2 zmones.Sekmes giriant dabartine valdzia !

 55. Rinkėjas parašė:

  Tai gal norit pasakyti,kad šis meras ir elingą pastatė prie marių su tvarkė poilsiavietes,na tai prie kokios valdžios jis atsirado,o kur strateginiai projektai rajonui kur jie yra,buvo kalbėta prieš anuos rinkimus tai daug ,o gal pritraukė turistų į Kupiškį vadovo nesuranda kelinti metai turizmui merdi.Va koncertų už neralius pinigus tai pavarė.Vienadieniai pinigų pašvaistymai.Prajuokino lemputes pakeitė Subačiuje turbūt turistų lauks su bankuchinu.

 56. Laukiam parašė:

  Kultūros centre dar vienas darbuotojas įdarbintas? Laikraštyje info. Gal Janušonienė iš savo kišenės algą mokės? Ir taip ten begalybė problemų. Bardauskas nors prieš rinkimus galėtų ten tvarką padaryti.

 57. Cha cha parašė:

  Dar bus nevienas į darbintas iki rinkimų dar 3 savaitės reikia paskubėti saviems darbo parūpinti va čia tai meras gerai padirbėjo matosi ir rezultatai.

 58. Kas? parašė:

  Ne meras įdarbina, o direktorė. Tikriausiai Cesevičius palaimima.

 59. Iš kultūros parašė:

  Iš šono pažiūrėjus atrodo, kad ponia Janušonienė tik tyčiojasi iš mero. Su partijos pirmininku tikriausiai turi savų planų. Merą Bardauską tik išnaudoja kiek jiems reikalinga mero užuovėja. Negalima labai pasitikėti.

 60. Sakyčiau parašė:

  Gal ir gera ižvalga iš kultūros.

 61. geras parašė:

  Tai ka meras toks durnelis pasirodo, jei daro ka Janusoniene liepia?

 62. kupiškietis parašė:

  Tikrai,negi meras savo nuomonės neturi?

 63. Na parašė:

  Be mero žinios jokio darbuotojo nei viena biudžetinė įstaiga negali priimti ir tegu tie liaupsintojai mero, geriau sužino teisybę negu rašinėja nesąmones, prie ko čia dėtas tas Cesevičius negi jis meras, ir turi tiek galiu vadovauti merui na ne juokinkit ir neklaidinkit rinkėjų.Turi meras savo nuomonę ir dar kokią ir jo nuomonė šventas reikalas.

 64. Ona parašė:

  Visi tik rekia-nieko nepadare!viso svieto gi neaps…padaryti ryskus darbai,rasyt projektus ir isisavint europinius pinigus ne kiekvieno nulepausio komanda gali!o kontroles visad reikia,juk savivaldybes tarnautojai zmogui turi dirbti,o ne ponus vaizduoti..budavo nueini i kokia istaiga tai eiline darbuotoja-kaip karaliene!db dirba bent jau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *