Ar Augenijus Cesevičius taps vicemeru, balsuos Kupiškio rajono savivaldybės taryba

Augenijus Cesevičius
temainfo.lt archyvo nuotr.


– Kovo 25 d. Kupiškio rajono savivaldybės taryba slaptu balsavimu pareikš savo valią dėl Jūsų kandidatūros Savivaldybės mero pavaduotojo pareigoms užimti. Paaiškinkit situaciją: nebeliko kam iš socialdemokratų užimti šio posto – Jūs paliekate verslą?
– Kovo 15 d. vyko Lietuvos socialdemokratų partijos Kupiškio skyriaus tarybos posėdis. Jame priėmėme sprendimą tęsti darbą valdančioje koalicijoje su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionimis demokratais. Pagal koalicijos sutartį mums privalu užimti vicemero postą. Į šias pareigas gali pretenduoti tik Savivaldybės tarybos nariai. Socialdemokratams Taryboje atstovauja Algirdas Notkus, dėl sveikatos pasitraukęs iš mero pavaduotojo pareigų, Lina Kaušakienė ir aš. Nuspręsta į vicemero pareigas kandidatuoti mane.

– O jei Jūs būtumėte atsisakęs, šis postas būtų perėjęs kitai partijai?
– Kol esame koalicijoje, tol privalome prisiimti ir atsakomybę. Įvertinome politinę situaciją, pandemijos grėsmę ir nusprendėme teikti kandidatūrą – dalyvauti slapto balsavimo procedūroje.

– Valdote nemažą verslą – UAB „Agla“. Kas už jį prisiims atsakomybę?
– Esu bendrovės akcininkas. Juo būti nedraudžiama ir einant vicemero pareigas. O bendrovės vadovavimas įstatymų numatyta tvarka bus perduotas kitam asmeniui.

– Kokie Jūsų laukia valdiško darbo tempai? Kokių žadate imtis atsakomybių?
– 
Kol kas nenorėčiau apie tai kalbėti. Turime palaukti rajono Savivaldybės tarybos sprendimo.

– Vis dėlto, jei būsite išrinktas vicemeru, kokias sritis imtumėtės kuruoti?
– Tai būtų žemės ūkio, kaimo bendruomenių reikalai, kultūros ir socialinės apsaugos, aplinkosaugos sritys, teisėsauga ir civilinė sauga. Tai tos sritys, kurias kuravo ir buvęs vicemeras.

– Turbūt, jau galite įvertinti Kupiškio politinę situaciją?
– Viskas stabilu: dirbama, priimami sprendimai, jie įgyvendinami.

– O gal galite pakomentuoti rajono socialdemokratų situaciją? Pastaruoju metu jie lyg ir nebematomi.
– Mūsų partietis vicemeras turėjo pasitraukti iš pareigų, todėl ir galėjo susiformuoti toks supratimas. Kiek mums rinkėjai Taryboje suteikė politinių galių, tiek mes ir esame stiprūs. Dirbame nuosekliai, dalyvaujame priimtų sprendimų įgyvendinime. Pats pandeminis laikotarpis gyvenimą padarė gerokai uždaresnį: posėdžiai persikėlė į kompiuterių ekranus, aprimo politinis gyvenimas, draudžiama bendrauti, susitikti su žmonėmis.

– O socialdemokratai, ne rajono Savivaldybės tarybos nariai, kokios dar turi politinės veiklos?
– Vyksta prezidiumo ir rajono skyriaus Tarybos posėdžiai. Kovo 19-ąją buvo keliami kandidatai Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko postui užimti. Politinis gyvenimas aktyvus, tik jis vyksta uždaroje erdvėje.

– Ką partijos Kupiškio skyrius siūlo LSDP pirmininku?
– Pasiūlėme Juozą Oleką, Europos Parlamento narį.

– Kokia Jūsų, galimo vieno iš rajono vadovų, nuomonė dėl esamos Kupiškio rajone pandeminės situacijos?
– Kupiškio sveikatos įstaigos turi naujus vadovus. Jie puikiai tvarkosi šioje situacijoje – tik leiskime jiems dirbti. Kupiškis – mažas rajonas, todėl susidarę ligos židiniai smarkiai didina rodiklius. Šiandien susirgimai slūgsta, rodikliai gerėja: kovo 19 d. bebuvo nustatyti trys susirgimų atvejai, kovo 22 d. – nė vieno. Daug įstaigų testuojasi. Testuota Savivaldybės 100 darbuotojų. Tai, kas daroma suvaldyti COVID-19 situacijai, manau, daroma teisingai.

– Dėkui už pokalbį. Lauksime kovo 25-osios slapto balsavimo rezultatų.


Kalbėjosi Rita Briedienė