Pradžia » Aktualu » Atnaujinti Noriūnų vandenvietės įrenginiai – švaresnis geriamas vanduo

Atnaujinti Noriūnų vandenvietės įrenginiai – švaresnis geriamas vanduo

Atnaujinti Noriūnų vandenvietės įrenginiai – švaresnis geriamas vanduo

Publikavimo data: 2018-06-26

UAB „Kupiškio vandenys” eksploatacijai atidavė Noriūnų vandens valymo įrenginius. Kaip temainfo.lt sakė bendrovės direktorius Vidas Zulonas, tai jau 13-as rekonstruotas arba naujai pastatytas bendrovės vandens gerinimo įrenginys; tokius ar panašius turi Kupiškis, Subačius, Rudiliai, Šimonys, Adomynė, Juodpėnai, Laičiai, Skapiškis, Virbališkiai, Naiviai, Palėvenėlė ir Alizava. Vandenviečių atnaujinimo projektas pradėtas vykdyti 2004 m. Tuomet Alizavos vandenvietės modernizacija buvo didžiulė ne tik rajono, bet ir šalies naujovė.

Noriūnų vandenvietė įrengta Subačiaus vandens stoties principu. Pastarosios atidarymo juostelė buvo perkirpta pernai liepos 5 d.

Abi stotys kompaktiškos, konteinerio tipo, užima apie 15 kv. metrų. Niriūnuose, kaip ir Subačiuje, vandeniui valyti pasitelkiamas gamtai pats draugiškiausias, ekologiškas būdas – geležis oksiduojama į vandenį įterpiant oro deguonies; nenaudojama jokių reagentų, o atsiskyrusios priemaišos surenkamos filtrais ir automatiškai pašalinamos į drenažą.

Noriūnų, panašiai kaip ir Subačiaus, projektas kainavo apie 90 tūkst. eurų. Subatėniškas keletu tūkstančių buvo pigesnis, bet vėliau apie 4 tūkst. eurų teko išleisti nuotolinio valdymo sistemai įrengti. Noriūnuose tokia sistema įrengta iš karto: dispečeris mato, kaip veikia siurblys, koks yra vandens debetas, kompiuterizuotas stendas perspėja apie gedimus.

Įrenginio našumas – 12 kub. metrų per valandą, arba 0,5 kub. metro spartesnis nei Subačiaus įrenginių.

Noriūnų vandens stoties atidarymo juostelę kirpo UAB „Kupiškio vandenys” direktorius V. Zulonas, inžinierius Saulius Simonavičius, rajono meras Dainius Bardauskas bei įrenginius montavusios UAB „Infes technologijos” direktorius Raimundas Čepononis.

– Jei pritars Kupiškio rajono taryba, įrenginiai vandens kokybei gerinti bus statomi Antašavoje, Miliūnuose, Lukonyse, – temainfo.lt sakė direktorius V. Zulonas.

 

temainfo.lt

UAB „Kupiškio vandenys” archyvo nuotraukos


Komentarai (1)

  1. Mindaugas parašė:

    E, Noriūnai! Ar pasikeitė vandens skonis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *