„Kova bus kieta, net 8 nori tapti Seimo nariais”, – visai neseniai laiške rašė rokiškietė Audronė Baltuškaitė, atsiuntusi visų aštuonių Sėlos rytinės rinkimų apygardos kandidatų į Seimą pavardes. Prieš tai ji dar skambino. Šnektelėjome. Bet nė žodžiu – apie gyvenimą, tik – apie rinkimus.
Nė nežinojau, kad Vilniaus universitete ji buvo baigusi fiziką, dirbo mokytoja. Man Audronė pažįstama kaip „Panevėžio ryto” korespondentė. Vis paskambindavo: kas įdomaus Kupišky?

Bene 2008 m. ji laimėjo Jūžintų seniūnijos seniūno konkursą. Ar tame krašte ji turėjo kokių giminių? Ji labai labai mylėjo Jūžintus: svajonėmis tapo sutvarkyti Južinto ežero pakrantę, pastatyti miestelio švenčių estradai tinkančią pavėsinę, išsaugoti Jūžintų puošybą gėlynais… Įgyvendino ji ir savo, ir daugybės jūžintiškių svajones…

Kartą Audronė yra prasitarusi, jog 60-mečio kalną perkopusi jau norėtų į Rokiškį. Čia – jos namai, čia ir dirbti būtų lengviau nei kas rytą per 20 km vairuoti į Jūžintus.

Nesisekė darbo rasti Rokiškyje – nemokėjo ji pasinaudoti Rokiškio sąjūdžio lyderės statusu… Taip ir dirbo Jūžintuose iki 2019-ųjų, iki pensijos… Po to žadėjo nebeprisiimti jokių įsipareigojimų, ilsėtis ir gyventi tik dėl savęs. Tai buvo pernai, o štai prieš kelias savaites ji skambino ir klausė telefonų numerių kupiškėnų, kandidatuojančių į Seimą… Vadinasi, dar vis tebesitęsė laikas ne dėl savęs…

Dar rugsėjo 15 d. feisbuko paskyroje Audronė įkėlė savo straipsnio apie Salų dvarą, kuriuo pasidalino vintazozenklai.lt, nuorodą. Ir štai rugsėjo 17 d. jos feisbuko paskyroje atsiranda pranešimas: Audronę ištiko staigi mirtis.
Neatstoja mintis: nepalikta nė truputėlio laiko kovai už savo pačios gyvenimą…

Pašarvota Audronė gedulo namuose prie viešbučio „Pas Angelę“ (Panevėžio g. 7A, Rokiškis). Atsisveikinimas – nuo penktadienio 10 val. iki šeštadienio 15 val. Šeštadienį 10 val. – Mišios Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje. Laidojama ji bus Kalneliškių kapinėse.


Rita Briedienė
temainfo.lt nuotr.