Pradžia » Aktualu » Aukcione parduotas Kupiškio rajono savivaldybės automobilis „Audi Q7“

Aukcione parduotas Kupiškio rajono savivaldybės automobilis „Audi Q7“

Publikavimo data: 2019-10-30


Aukcionas

Šiandien, spalio 30 d., įvyko Kupiškio rajono savivaldybės administracijos skelbtas viešas aukcionas: už 3 600 Eur parduotas automobilis „Audi Q7“. Jis – po avarijos, smarkai sumaitotu priekiu.
Birželio 18 d. meras Dainius Bardauskas temainfo.lt teigė, neva Kupiškio Gedimino gatvėje jis tik stuktelėjo į priešais stabtelėjusį automobilį. Jei tai tas pats automobilis, nepanašu, kad buvo tik stuktelėta.
Dar prieš aukcioną kalbinome jo pirmininkę, Savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus specialistę Zitą Karaliūnienę. Ji sakė informacijos turi daug, tik neturi įgaliojimų jos teikti.


Draudimo bendrovės sprendimas

– Ar tai tas pats automobilis, kurį birželio 18 d. avarijoje sudaužė Kupiškio rajono meras? – teiravomės administracijos direktoriaus Mariaus Mališausko.
– Tai tas pats automobilis, kuris pateko į eismo įvykį.
– Meras teigė, jog jis tik stuktelėjo į kitą automobilį. Negi „Audi Q7“ neberemontuojamas?
– Automobilis yra remontuojamas, tačiau jo remonto kaštai, ko gero, viršytų jo rinkos vertę. Automobilis yra senas, didelė rida (apie 400 000 km), jau buvo padažnėję įvairūs techniniai gedimai. Tokio automobilio rinkos vertė yra apie 7 000 Eur. Remonto sąmata buvo arti 5 tūkst. eurų. (tikra suma būtų paaiškėjusi tik vykdant remonto darbus), todėl draudimo bendrovės sprendimas buvo nedengti remonto kaštų tiesiogiai autoservisui, o išmokėti automobilio savininkui. Draudimo bendrovė buvo suradusi ir automobilio pirkėją. Jo sumokėta suma už automobilį ir gauta draudimo išmoka būtų netgi viršijusi automobilio rinkos vertę, tačiau siūlymo turėjome atsisakyti: pagal įstatymus Savivaldybės turtas privalo būti realizuojamas tik aukciono būdu. Tai dabar ir įvyko, o draudimo išmoką – 4,8 tūkst. eurų – esame gavę. Vis dėlto, kol pinigai už automobilį nėra sumokėti, negalėtume teigti, kad jis jau parduotas.


Trečias aukcionas

– Kokia buvo automobilio pradinė vertė?
– Automobilį administracija įsigijo 2013 m. rugpjūčio mėn., jis pagamintas 2007-aisiais, įsigijimo kaina –18 337 Eur.
– Kiek nuo 2013 m. sumokėta draudimui?
– Paskutinė Kasko draudimo įmoka už metus buvo 287 Eur. Automobilis draustas nuo įsigijimo datos, įmokų dydžiai kito.
– Keli buvo organizuoti „Audi Q7“ aukcionai?
– Šis buvo trečias aukcionas. Pradinė automobilio kaina – 4 500 Eur. Nesulaukę pirkėjų, kainą mažiname po 10 proc.


Ir nuosavu, ir valdišku

– Kuo važinėja laikinai mero pareigas einantis asmuo?
– Tiek nuosavu, tiek Savivaldybės administracijos transportu.
– Ar tiesa, kad mero pareigas einančiajam planuojama nuomoti automobilį „Škoda”?
– Netiesa tai, kad automobilis bus skirtas vienam asmeniui. Tiesa, kad Savivaldybės administracija iš viešo konkurso laimėtojo nuomosis automobilį „Škoda Scala“. Automobilio įsigijimas suplanuotas dar prieš įvykstant autoįvykiui. Automobiliu naudosis administracijos darbuotojai. Žinoma, šiuo automobiliu naudosis ir laikinai mero pareigas einantis asmuo, ir meras, kai baigsis jo nušalinimo nuo pareigų terminas.


Rita Briedienė
www.kupiskis.lt nuotraukos

Komentarai 4 komentarai

 1. Aha parašė:

  Neblogai daužtas

 2. Gėda parašė:

  Ar ne laikas pareikalauti iš p.Bardausko sumokėti iš savo kišenės visas išlaidas ,o ne iš mūsų visų sumokėtų į biudžetą pinigų gal jau gana jam čia naudotis biudžeto pinigais tai mašiną sudaužo tai prisamdo brangiu advokatų,kad laimėtų bylas ,bet pralaimi ir moka iš biudžeto pinigų gal gana nuolaidžiauti metas pareikalauti atsakomybės nes visur piešiamas šventasis ir nekaltas tik kiti kalti.

 3. Taigi parašė:

  Pažiūrėkit paskutinį tarybos posėdį ir suprasit ko verta savivaldybės teisininkė. Kur ji gins žmonių interesus? Panašu, kad Bardauskas komplektavo savivaldybės darbuotojus pagal savo poreikius. Dabar sėdi ponulis posėdyje lyg visiškoje amnezijoje: pamiršęs ant amžių amžinųjų ką kalbėjo Aleksandravičiui kai tas pamašioje situacijoje buvo. Panašioje, bet ne tiek kaltinamas.

 4. ... parašė:

  O kas nupirko ta nauja brangu auto savivaldybei..?tai gi Jarutis, ne Bardauskas..o del teisininkes,tai kiekvienas girdi ir mato ką nori, o ji pasake tai kokia ir yra tiesa.Jei nepatiko,jūsų problema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *