Pradžia » Aktualu » Beveik dvi dienas medikai dirbo be kompiuterių

Beveik dvi dienas medikai dirbo be kompiuterių

Beveik dvi dienas medikai dirbo be kompiuterių

Publikavimo data: 2019-05-10

Jautėsi kaip be rankų

Beveik dvi dienas VšĮ Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro gydytojai negalėjo naudotis internetine prieiga ir būtiniausiais atvejais receptus ligoniams rašė ranka: kai kuriems pacientams net teko grįžti namo Kompensuojamų vaistų paso.

Įstaigos direktorė Dovilė Kulbokienė sakė, jog medikai jautėsi kaip be rankų: kompiuteriai neveikė visą trečiadienį, t. y. gegužės 8-ąją, ir dalį kitos dienos.

– Ketvirtadienį tik nuo 11 d. kompiuteriai pradėjo veikti. Mums paaiškino, kad elektros perkrova įvyko Rokiškyje, o mes su Rokiškio rajono ligonine esame sujungti į vieną tinklą, – sakė direktorė.


Kas įvyko Rokiškyje?

Kaip teigia rokiškėnai, praėjusį trečiadienį pusė Rokiškio buvo be elektros: neveikė net šviesoforai.

Anot Rokiškio rajono ligoninės IT specialisto Vytauto Klišio, gedimas įvyko vienoje miesto transformatorinių, o dėl elektros perkrovos „nusimušė“ interneto nustatymai – juos atstatyti užėmė laiko.

– 2016 m. vykdant projektą „E. sveikatos paslaugų plėtra Panevėžio regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“ Rokiškio rajono ligoninėje įrengta serverinė: į bendra tinklą sujungta 12 medicinos įstaigų. Sutrikus internetui centrinėje serverinėje, nepatogumus pajuto visi projekto dalyviai, – temainfo.lt sakė V. Klišys.


Projektas pasiteisino

Projektą „E. sveikatos paslaugų plėtra Panevėžio regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“ administruoja VšĮ Rokiškio ligoninė. Projekto partneriai – viešosios įstaigos Biržų ligoninė, Biržų rajono savivaldybės poliklinika, Panevėžio miesto poliklinika, Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika, Pasvalio ligoninė, Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centras, Kupiškio ligoninė, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio ir Krekenavos pirminės asmens sveikatos priežiūros centrai.

Tik iš pradžių šis projektas kėlė nepatogumų: reikėjo įgudimo naudotis receptų išrašymo, paciento registravimo, nukreipimo tyrimams, vizito pas gydytoją registravimo ir kitomis programomis. Praėjo keleri metai, iš štai medikai kalba: „Be kompiuterio – kaip be rankų“.

Rokiškėnai darė viską, kad tinklas būtų atstatytas kuo griečiau.


temainfo.lt

VšĮ Rokiškio rajono ligoninė nuotr.

Komentarai 3 komentarai

  1. Audra parašė:

    Nu jo be kompo ne kas. Jau geriau be elektros 🙂

  2. Fajina parašė:

    o kai ryšys atsirado gydytojai rušiavo didžiausias krūvas popierių. Vistieks dar labai daug poperizmo.

  3. Dana parašė:

    Tik ligoniui dėl to blogiau. Varinėja žmones kaip mulkius ir kai veikia kompiuteriai. Su tais pigiausių vaistų paskyrimais kažkokia nesąmonė. Gydytoja net nežino koks vaistų šalutinis poveikis. Tiesiog priversta rašyti pigiausius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *