Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmuose patenkintas Z. A. prašymas dėl teistumo panaikinimo prieš terminą.

Kaip praneša Panevėžio apylinkės teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Irma Gritėnienė, 2018 m. tuometis Kupiškio rajono tarybos narys, Puožo melioracijos statinių naudotojų asociacijos valdybos pirmininkas, ūkininkas Z. A. buvo nuteistas už kyšininkavimą, jam paskirta galutinė 496 MGL (18 679,36 Eur) bauda ir priteista išieškoti į valstybės biudžetą 7 215,71 Eur kyšio vertės sumą.

Z. A. prašyme nurodoma, kad bausmę jis atliko – sumokėjo baudą, o turimas teistumas jam sukelia daug neigiamų pasekmių, trukdo pilnavertiškai dalyvauti visuomeninėje ir politinėje veikloje, būti renkamu į vadovaujančias pareigas, dalyvauti viešuosiuose konkursuose.

Teismas atsižvelgęs į tai, kad Z. A. bausmę atliko, naujų nusikalstamų veikų nepadarė, Lietuvos ūkininkų sąjungos, Kupiškio darbdavių klubo, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos ir Kupiškio „Rotary“ klubo charakterizuojamas teigiamai, teismo posėdžio metu gailėjosi dėl padarytos nusikalstamos veikos ir kritiškai ją vertino, konstatuoja, jog bausmės tikslai jau yra pasiekti, ir teistumas Z. A. gali būti panaikintas suėjus daugiau kaip pusei teistumo termino.

Nutartis per septynias dienas nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui.


Parengta pagal Panevėžio apylinkės teismo inf.