Čekijos ambasadoriui Lietuvoje planuojama ekskursija po Anykščius

Kaip praneša Anykščių rajono savivaldybė, rugsėjo 18 d. Anykščiuose lankysis Čekijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Vitas Korseltas.

Ambasadorius susitiks su meru Sigučiu Obelevičiumi, Savivaldybės administracijos darbuotojais, lankysis A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje, o prie Antano Baranausko klėtelės klausysis poemos „Anykščių šilelis“ čekų kalba.

Viešnagę svečias tęs Anykščių siaurojo geležinkelio stotyje. Siauruko muziejuje eksponuojamas 1949 m. Pilzeno „Škodos“ gamykloje gamintas garvežys.

Ambasadorius aplankys Vyskupo skvero Kalbų alėją. Joje – grindinio plytelės, paženklintos pasisveikinimu įvairiomis kalbomis. Plytelę čekiškų kalba „Dobrý den“ 2015 m. atidengė tuometinis Čekijos ambasadorius Lietuvoje Bohumilas Mazanekas.

Tądien Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyks fotografijų parodos „Olga Havlova (1933–1996)“ ir Miroslavo Janeko filmo „Olga“ pristatymas.

O. Havlova – pirma Čekijos Respublikos Prezidento Vaclavo Havelo žmona, čekų visuomenės atmintyje išlikusi ne vien kaip savo vyro bendražygė, jo tekstų kritikė, bet ir kaip aktyvi visuomenės veikėja. Paroda skirta Gerosios valios Olgos Havlovos fondo veiklai paminėti.

Svečiai lankysis Angelų muziejuje, Anykščių menų inkubatoriuje, Medžių lajų tako komplekse.


Parengė Adelija Varnaitė