Sausio 11 d. Statistikos departamento duomenimis, Kupiškio rajone naujų COVID-19 atvejų – 0.


Ant nežinomos COVID-19 aukos kapo…

Iš viso Kupiškio rajone užfiksuota 581 asmuo, užsikrėtęs koronavirusu. Šiuo metu serga 183, pasveiko 384 žmonės. Nuo COVID-19 jau mirė 13 Kupiškio rajono gyventojų.
Nūnai mirusiųjų vardų niekas nežino, tik artimieji. Gal kada ir bus įžiebta amžinoji ugnis ant nežinomos COVID-19 aukos kapo – žmonės išeina iš gyvenimo tarsi be priežasties, be reikalo…


Susirgo Alizavos ugniagesiai

Kaip temainfo.lt sakė Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, norisi tikėti, kad situacija stabilizuojasi, bet vėl įvyksta ligos proveržiai, ir nebežinai, ar jau galima sakyti, kad COVID-19 rimsta. Pasklido informacija apie židinį Kupiškio rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje. Visuomenė tai vertina kaip grėsmę – betrūksta, kad nebeliktų kam slopinti ugnies židinių.
Kaip temainfo.lt sakė Tarnybos viršininkas Kazys Pakšys, serga keturi Alizavos komandos ugniagesiai. Komandoje dirba devyni žmonės: po du keturiose pamainose ir vienas skyrininkas.
– Taip atsitiko, kad kažkuriam susirgus, užsikrėtė pamainos draugas. Ryte būna perdavimas, virusas pateko dar į vieną pamainą. Likusieji keturi su sergančiaisiais neturėjo kontakto, nejaučia jokių simptomų, todėl dirba. Šiandien (sausio 11 d., aut. past.) skambinau visiems: nė vienas neturi didelių nusiskundimų, sveiksta, – sakė viršininkas K. Pakšys.


Žmonės pradeda įtarinėti katinus

Labai abejotina, ar Kupiškyje dar yra įmonė ar įstaiga, kurioje nebūtų fiksuota COVID-19. Serga medikai, mokytojai, savivaldybininkai, privačių įmonių žmonės, darbininkai ir bedarbiai, turintys ir neturintys lėtinių ligų…
– Privalome laikytis rekomendacijų, kitaip nieko nebus, – įsitikinęs rajono Savivaldybės meras D. Bardauskas.
Anot jo, žmonės ir šiandieninės grėsmės apsuptyje nesisaugo taip, kaip per pirmą karantiną.
Noriūnietė teigė, kad šios gyvenvietės kai kurių daugiabučių gyventojai serga ištisomis laiptinėmis. Žmonės pradeda įtarinėti, kad užsikrečiama net nuo katinų.
– Pati mačiau, kaip vienas toliausiai nuspyrė katiną, užkratu jį apšaukęs. „Kad tave kur velnias“, – nei šį, nei tą palinkėjau vyrui – taip pagailo „nebesvietiškai“ sukniaukusio katino, – pasakojo pašnekovė.


Bene labiausiai bijoma persirgusiųjų…

Panašu, kad labiausiai yra saugomasi persirgusiųjų COVID-19. Verslininkas pasakojo, kad jo įmonėje COVID-19 persirgo šeši žmonės.
– Pirmas, sugrįžęs į darbą, ir pats pastebėjo, kaip visi pastebimai jo vengė. Tokia įtampa tvyrojo tris-keturias dienas. Paskui visi apsiprato. Tačiau situacija pasikartojo grįžus kitam pasveikusiajam. Įdomiausia tai, kad net persirgusieji ne itin noriai bendrauja su bendradarbiais, grįžusiais po covido, – pasakojo verslininkas.


Įmonės apie susirgimus neskelbia

Vienos įmonės vadybininkas piktinosi, kad Vyriausybė leidžia slėpti susirgimus. Tai labai išplatino koronavirusą: įmonių, įstaigų administracijos slepia, jog turi sergančiųjų.
– Tik ir girdi: „Pas mus saugu.“ Atsiranda patiklumas, atsipalaiduoji, ir štai aš – covidinis. Dabar turiu manyti, kad pats esu kaltas. Bet ant įstaigų durų turi būti parašytą: serga tiek ir tiek, persirgo tiek ir tiek. Reikia griežtai bausti iliuzijų kūrėjus. Toks jų elgesys – COVID-19 platinimas, o už tai numatyta baudžiamoji atsakomybė, – pasakojo temainfo.lt skambinęs įmonės verslo vadybininkas.


Kupiškis, Rokiškis ir Anykščiai – šviesioje zonoje

Bet skaičiai iš tiesų mažėja. Rokiškio rajone irgi neužfiksuota naujų COVID-19 atvejų. Anykščių rajone – 1. Nuliu šiandien džiaugiasi Zarasų, Pakruojo, Joniškio, Lazdijų, Alytaus, Širvintų rajonai, Druskininkų savivaldybė. Šviesios spalvos zonoje – 11 savivaldybių, tamsios – 12.
Visoje Lietuvoje bendras susirgimų skaičius sumažėjo iki 775.


Rita Briedienė