Šiomis dienomis Rokiškio muziejus stebina ne tik puikiomis parodomis, bet ir jų gausa. Vakar pietinėje dvaro rūmų oficinoje buvo dėliojami Lietuvos dailės muziejaus atvežti Algimanto Stanislovo Kliaugos paveikslai. Jų – per 50. Ir labai didelio, ir smulkesnio formato darbai dėliojami net penkiose salėse. Jos nušvis sakraline tapyba ir Floridos spalvomis.

Rugsėjo 21 d. 14 val. rokiškėnus ir jų svečius dailininkas kviečia į jubiliejinę tapybos parodą „Širdies šviesoj…“  Intelektualioji Rokiškio visuomenė bus pamaloninta ir nauju katalogu „Susitikimai“. Jame pateikiami dailininkų A.S. Kliaugos, Aleksandro Vozbino, Rimo Bičiūno, Aloyzo Stasiulevičiaus ir kitų dailininkų Neringos pleneruose sukurti darbai.

Net dvaro fojė pasitinka penkiais A.S. Kliaugos darbais. Autorius juos žada pralošti: 10 Lt kainuojantis kuponas parodos atidaryme kažkam lems jo puikius paveikslus „Vakarėjant“, „Prie obelų“, „Žydėjimas IX“, „Pavasaris prie ežero“ arba „Puansetija“.

Šiaurinėse dvaro rūmų menėse – rokiškėnų dailininkų klubo „Roda“ darbų paroda. Nuo 1997-ųjų rengiama ši metinė rajono profesionalių dailininkų kūrybos apžvalga pirmą kartą paįvairinta klubo kolegų ir bičiulių tapybos darbais: savo drobes į parodą atvežė vilnietis Arvydas Bagdonas, dusetiškiai Romualdas Pučekas, Alvydas Stauskas, Eugenijus Raugas, panevėžietis Vydmantas Mačiulis, šiauliečiai Reda ir Arvydas Uogintai.

Ši paroda – tik antroji, rengiama miesto gimtadieniui. Rodos, tai taps tradicija. Ji subtiliai pragmatiška: parodą aplankys daugiau žmonių, pamatys naujausius autorių darbus.

Sigito Daščioro drobės dar tebekvepėjo dažais. „Atsargiai, dažyta!“ – kažkas linksmai šūktelėjo lankytojui, įsistebeilijusiam į dailininko darbus, nekantraujančiam parodos atidarymo.

Kažkokia šventinė nuotaka: stumdomos kopėčios, muziejaus aplinkai nebūdingai garsiai tariamasi, kas prie ko kabės.

Pačiame centre – „Rodos“ klubo vadovo Arūno Augučio darbas, kaip visada šelmiškai realistiškas: tai ir Fata Morgana ir ginčui nepaliekanti vietos Konstanta.

Ir Rimvydo Pupelio kubizmas čia pat: pažįstamai jaukus ir skausmingai rudeniškas.

Dar nebuvo atkeliavę Astos Keraitienės ir Ligito Keraičio darbai. Pakeliui į parodą tebuvo ir Sigitos Morkūnaitės drobės. Parodos atidaryme ji nežadėjo dalyvauti: išvykusi, studijuoja bene gražiausiame Škotijos mieste Glazgo. Jei, žinoma, šioje šalyje apskritai galima laipsniuoti įspūdžius…

Nedaug provincijos miestų turi profesionalių dailininkų klubą. Rokiškėnai turi „Rodą“, keliaujančią po šalies ir Europos parodas, organizuojančią plenerus, tobulinančią rokiškėnų ir taip nemenką gebėjimą  kalbėti meno kalba.

Rokiškio krašto muziejaus Dailės skyriaus vedėja Dalia Kiukienė skubėjo iš salės į salę: dvaro rūsiuose, šalia Medžiotojų įspūdingos salės, atidarymui buvo ruošiama dar viena paroda „Kurkime, bendraukime, dalinkimės“. Joje –  birželio 5-14 dienomis Rokiškio krašto muziejuje vykusio plenero, skirto socialinei atskirčiai mažinti, dalyvių darbai. Tėvų dėmesio stokojančių vaikų, bedarbių, pensininkų, neįgaliųjų, Skemų socialinės ir Obelių vaikų globos namų auklėtinių meninį skonį lavino dailininkai Arūnas Augutis ir Arvydas Bagdonas. Dažais tebekvepia ir plenero informacinis leidinys „Sociokultūrinis vyksmas Rokiškio dvare“. Jame – akimirkos, geriausi tapybos darbai ir projekto vadovės Marytės Mieliauskienės rašytinis liudijimas to, kas ir vėl pavyko puikiai.

Ir dar viena paroda laukė, kada gi muziejininkai ją pakabins. Tai liepos pradžioje Obelių bendruomenės surengto tarptautinio plenero „Tik tapyba“ dalyvių  – Kristinos Daniūnaitės, Sofijos Rickevičiūtės, Akvilės Valantinavičiūtės, Jono Pleckevičiaus, Osvaldo Zvejsalnieko, Vladimiro Serkovo, Janio Plivdos ir plenero iniciatoriaus Rimvydo Pupelio – darbai. Jų per pus daugiau, nei buvo leista pamatyti „Obelinės“ šventėje surengtame aukcione. Tad dvigubai labiau verta pamatyti šią parodą.

Štai toks šiandien parodomis stebinantis Rokiškio krašto muziejus, besirengdamas šventei kruopščiausiai nuvalęs Tuzenhauzus ir Pšezdzeckius menančių paveikslų dulkes, išvaškavęs menės grindis – iki gimtadienio liko viena diena.


temainfo.lt