Pradžia » Aktualu » Daugėja vairuotojų, viršijančių leistiną važiavimo greitį

Daugėja vairuotojų, viršijančių leistiną važiavimo greitį

Daugėja vairuotojų, viršijančių leistiną važiavimo greitį

Publikavimo data: 2013-08-05

Liepos mėnesį šalies mobilūs ir stacionarūs greičio matuokliai užfiksavo 44 kupiškėnus, viršijusius leistiną važiavimo greitį. Jų buvo 10 daugiau nei birželyje. Pernai liepos mėnesį tokių suskaičiuota 19.

Ilgesnio laikotarpio rodikliai nėra tokie dinamiški, tačiau skaičiai didėja: pernai per septynis mėnesius greičio matuokliai užfiksavo 165, šiemet per tą patį laikotarpį – 192 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejus.

Praėjusios savaitės kompiuterizuotos sistemos duomenimis, net 11 atvejų iš 26 užfiksuota kelio Radiškis-Anykščiai-Rokiškis 16,8 kilometre, Zaviesiškio kaimo ribose.

Anot šiuos duomenis pateikusios Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės vyresniosios specialistės Žavintos Gudėnaitės, tie, kuriuos užfiksavo Zaviesiškio kaimo ribose esantis stacionarus greičio matuoklis, teisinasi tuo pačiu: už Kavarsko nespėji susivokti atsidūręs kaimo ribose, ir štai – nufotografuotas.

Per pastarąjį laikotarpį kupiškėnai greičio pažeidėjai buvo užfiksuoti Vilniuje, keliuose Kaunas-Alytus, Kaunas-Zarasai-Daugpilis, Vilnius-Švenčionys-Zarasai, Šiauliai-Palanga, Kuršėnai-Mažeikiai… Greičio pažeidėjų vyrų ir moterų skaičius labai panašus, tad baudas moka ir tie, ir tie.

Kelyje Daugpilis-Rokiškis-Panevėžys, ties Naiviais, greičio matuoklis demontuotas praėjusių metų pabaigoje. Kupiškio rajone bėra vienintelis matuoklis, pažeidėjus fotografuojantis kelio Daugpilis-Rokiškis-Panevėžys 66,1 kilometre. Beje, kupiškėnai vis dar jį pamiršta ir suka policijon sužinoti baudos dydžio…

– Kompiuterizuotos sistemos duomenis analizuojame kas savaitę: kiekvienam greičio pažeidėjui išsiunčiame registruotus pranešimus apie tai, kad dėl administracinio teisės pažeidimo tyrimo jis yra kviečiamas atvykti į komisariatą. Retas atvejis, kad asmuo nereaguotų į policijos pranešimą: neatvykimas užtraukia baudą nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų, – „TEma“ sakė vyriausioji specialistė Ž.Gudėnaitė.

Procedūra užtrunka tais atvejais, jei greičio pažeidėjas važiavo įmonės ar bendrovės transporto priemone: darbdaviui rašomas pranešimas dėl informacijos pateikimo, šis nustato, kas pranešime nurodytą dieną ir valandą vairavo automobilį ir informuoja policijos komisariatą, kurio įgaliotas pareigūnas siunčia pranešimą atvykti į policijos komisariatą nurodytam asmeniui. Kebliau, jei asmuo yra registruotas čia, o gyvena kitur. Šaukimai atvykti į policijos komisariatą siunčiami pagal deklaruotą asmens gyvenamąją vietą, o tuo atveju, jei asmuo neatvyksta, – į darbovietę registruotu laišku.

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas transporto priemonės savininką įpareigoja informuoti apie tai, kas vairavo jo transporto priemonę: jei policijos pareigūnui jis negali nurodyti asmens, kuris naudojosi jam priklausančia transporto priemone, transporto priemonės savininkui gresia administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 133¹ str. 1 dalį (bauda nuo 300 iki 800 Lt) arba pagal to paties straipsnio 2 dalį (bauda nuo 1 500 iki 2 000 Lt).

– Tik maždaug vienas transporto priemonės savininkas iš 20 negali nurodyti asmens, kuris naudodamasis jo vardu registruota transporto priemone viršijo leistiną važiavimo greitį, duomenų. Dažniausiai jauni žmonės parduoda transporto priemonę, neužpildydami Transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutarties, keičia gyvenamąją vietą, jos nedeklaruodami. Tačiau stengiamės surasti kiekvieną pažeidėją. Kadangi daugiau nei pusė eismo įvykių įvyksta dėl nepasirinkto saugaus važiavimo greičio, jau šiais metais Kupiškio rajone buvo organizuota 9 prevencinės policinės priemonės, kurių metu buvo vykdoma greičio kontrolė.

Kiekviename eismo įvykyje dalyvauja eismo priežiūrą vykdantys pareigūnai, todėl ne kartą ir vyresnioji specialistė Ž.Gudėnaitė vyko į eismo įvykio vietą. Labiausiai įsimena tie eismo įvykiai, kuriuose žūva arba būna sužeisti žmonės, ypač jei tai nutinka dėl neblaivių vairuotojų kaltės.

Šiemet Kupiškio rajono keliuose žuvo du žmonės.

Gegužės 2 d. kelio Daugpilis-Rokiškis-Panevėžys 67,624 kilometre žuvo motociklo vairuotojas N.Č. (gim. 1979 m.), o liepos 22 d. kelio Kupiškis-Utena 16,4 kilometre J.Š. (gim. 1990 m.). Pastarosios avarijos priežastys dar tebėra tiriamos.

Ž.Gudėnaitė – ignalinietė. Dirbti ir gyventi į Kupiškį ji atvyko 2006 m. baigusi Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultetą ir įgijusi Teisės ir policijos veiklos bakalauro diplomą. Jai niekada nėra tekę mokėti baudos už greičio viršijimą.

– Stengiuosi būti pavyzdinga vairuotoja, – „TEmai“ sakė pareigūnė.

„TEmos“ inform.

Pauliaus Briedžio nuotr.


Komentarai 2 komentarai

  1. vairuotojas parašė:

    negi moterys viršija greitį? Nemato ženklų ir viskas.

  2. :DD parašė:

    Esu ir aš ten baudą gavęs :DD

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *