Aplinkosaugininkai patikrino 16 Rokiškio rajono asmenų, vykdančių transporto priemonių techninę priežiūrą ir remonto darbus. Net 10 jų nesilaikė aplinkosauginių reikalavimų. Pažeidėjams bus taikomos administracinės nuobaudos.


Akcija „Garažiukas“
Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Kupiškio aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Rokiškio poskyrio operatyvinės grupės pareigūnais Rokiškio rajone vykdė akciją „Garažiukas“.


Neveda atliekų apskaitos
Daugiausia pažeidimų buvo nustatyta dėl susidarančių atliekų apskaitos nevedimo vieningoje gaminių ir pakuočių atliekų sistemoje (GPAIS). Už šį pažeidimą dešimčiai vykdančių veiklą asmenų buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai – gresia bauda nuo 120 iki 220 Eur.


Neturi sandarių talpų
Per reidą aplinkosaugininkai nustatė, kad remontuojantys ir ardantys automobilius asmenys pamiršta turėti sandariai uždaromas ir tinkamai pažymėtas talpas atliekoms laikyti. Dviem pažeidėjams pagal administracinio nusižengimo kodeksą gresia bauda nuo 140 iki 440 Eur.


Nerūšiuoja atliekų
Taip pat pareigūnai aptiko du transporto priemonių remonto veiklą vykdančius asmenis, kurie nerūšiuoja atliekų, jos yra maišomos, laikomos netvarkingai lauke, pavojingos atliekos nepažymėtos atitinkamu ženklinimu. Jiems bus pritaikytos administracinio poveikio priemonės. Už netinkamai rūšiuojamas arba nerūšiuojamas atliekas pažeidėjams gresia bauda nuo 20 iki 80 Eur.


Neįregistravę individualios veiklos
Bendrame reide dalyvavę Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnai taip pat nustatė du šiurkščius komercinės veiklos pažeidimus. Veiklos vykdytojai nebuvo įregistravę individualios veiklos ir už tai jiems gresia bauda nuo 390 iki 1100 Eur.


Viename buvo vykdomi visi nustatyti reikalavimai
Aplinkosaugininkai džiaugiasi vos vienerius metus transporto priemonių remonto paslaugas teikiančiu autoservisu: jame buvo vykdomi visi nustatyti reikalavimai. Jaunam verslininkui nestinga žinių apie aplinkos tausojimą ir apsaugą. Aplinkos apsaugos reikalavimų transporto priemonių techninei priežiūrai ir remontui aprašo nuostatos taikomos visiems asmenims, valdantiems dirbtuves ar jomis besinaudojantiems ir vykdantiems transporto priemonių techninės priežiūros, remonto, plovimo, pakartotinės apdailos veiklą, rengiantiems tokių dirbtuvių statybos projektus.


Galima pranešti
Piliečiams, remontuojantiems savo automobilį, privaloma neteršti aplinkos, o susidariusias atliekas perduoti atliekų tvarkytojams bei turėti tai pagrindžiančius dokumentus.
Apie galimai neteisėtai ar netinkamai vykdomą transporto priemonių remonto veiklą galima pranešti 112, arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu (8 5) 273 2995.


Parengta pagal am.lrv.lt