Domantas: „Gali daryti viską, ką sukuria tavo fantazija”

Trečdalį savo gyvenimo praleidžiame miegodami. Daugelis žmonių šį laiką mano esant nenaudingu ir, jeigu ne būtinybė pailsėti, šio užsiėmimo norėtų atsisakyti. Tačiau yra veikla, įmanoma ir miegat. Tai – sapnai. O jei dar galėtumėm savo sapnus valdyti? Tai reikštų gyvenimą miegant.

Rugpjūčio 23 d. „ŠamanoMenųCentre” kalbėjomės apie sąmoningų sapnų (Eng. Lucid dream) fenomeną. Tai reiškinys, kai žmogus miegodamas supranta, kad sapnuoja, ir gali valdyti savo veiksmus miego metu. Apie tokių sapnų patirtis pasakojo abiturientas Domantas Pelaitis.

Sąmoningo sapnavimo fenomenu Domantas domisi seniai ir sako, kad „pagauti“ save sapnuojant sekasi jau gana dažnai. O kai tai pavyksta, tada viskas tampa įmanoma: gali skraidyti, atlikti neįtikėtinus triukus, pabūti su žmonėmis, kurių sutikti realybėje neturėtum galimybės, – gali daryti viską, ką leidžia tavo fantazija. Anot jo, tokius sapnų gali patirti kiekvienas, reikia tik truputį padirbėti.

Visų pirma, sapnai turi tapti pomėgiu. Mūsų smegenys atsimena tuos dalykus, kurie mums yra svarbūs: reikia sapnus padaryti mums patiems įdomiais. Šiam tikslui neblogai pasitarnauja sapnų užrašai. Jie – tarsi įprastas dienoraštis, tačiau čia užrašomi ne dienos įvykiai, o atsiminimai pabudus iš miego. Kai sapnų užrašinėjimas tampa rutina, žmogus pastebi, kad jis sapnuoja vis daugiau. Taip nutinka todėl, kad mūsų pastangos prisiminti sapnus smegenims duoda impulsą – sapnus reikia aiškiau įrašyti į atmintį.

Dažnesni ir ilgesni sapnai mus parengia kitam žingsniui: reikia „pagauti“ save sapnuojant. Tam irgi gali būti naudojamos technikos, pavyzdžiui, kasdieniame gyvenime daryti „realybės patikras“. Domantas pateikė dažniausiai naudojamus pratimus.

Pirštai
Patartina skaičiuoti pirštus: dienos metu kartkartėmis perskaičiuoti savo abiejų rankų pirštus nuo kairės rankos mažojo piršto iki dešinės mažojo ir – atgal. Realybėje pirštų visada bus tiek pat, bet, jei tai bandysi sapnuodamas, pirštų niekada nebus tiek, kiek jų yra iš tiesų.

Laikrodis
Dienos metu derėtų nuolat tikrinti laiką. Sapnuojant laikrodžiai niekad neveikia arba veikia labai keistai. Vieną kartą pažiūrėjus, laikrodis rodo vienokį laiką, po akimirkos – užmetus žvilgsnį į jį – jau visai kitokį.

Tekstas
Realybėje tekstus reiktų skaityti po du kartus. Sapne ką nors skaitant antrą kartą, tekstas kinta; antrasis niekada nebūna toks pat, kaip pirmas.

Keistenybės
Dienos metu nuolat vertinti, ar viskas aplink tave vyksta „normaliai“. Pripratę tai daryti, ir sapne netikėtai galite taip pasielgti; pastebėsite, kad kažkas vyksta neįprastai. Tai ir leis suprasti, kad sapnuojate.

Įveikti gravitaciją
Reikia įprasti dienos metu kartais šoktelti aukštyn ir įvertinti, kaip sekasi tai daryti. Jei pavyksta iššokti labai aukštai arba netgi įveikti gravitaciją, vadinasi, sapnuojate. Taigi ką tik save „pagavote“.

Tuo momentu, kai sapne suvokiama, kad tai – sapnas, galima pradėti valdyti sapnus ir išdarinėti tokius dalykus, kokius tik sukuria žmogaus fantazija. Na, beveik bet kokius. Yra ir išimčių, bet tai – kita tema.

Domantas, papasakojęs savo sąmoningų sapnų patirtis, patikino: tai gali išmokti kiekvienas, ir palinkėjo sėkmės bandant.

Paulius Briedis
Autoriaus nuotraukos