Eismo įvykio nuslėpti nepavyko

Kovo 27-osios rytą Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato budėtojams medikai pranešė, kad į rajono ligoninės Priėmimo skyrių atvežti du sužaloti vyriškiai. Nukentėjusieji pristatyti Skemų kaimo autobusų stotelės.

Jaunesniajam medikai konstatavo rimtą veido traumą. Jis išvežtas į Vilnių. Į ligoninę atvykusiems pareigūnams abu jauni vyrai atsisakė ką nors paaiškinti apie sužalojimus, jie teigė, kad niekam pretenzijų neturi, kad traumos – tik jų reikalas. Nuo abiejų sužalotųjų sklido alkoholio kvapas, kalbėjo jie ne itin rišliai. Medikai jau buvo paėmę vyriškių kraujo tyrimams.

Kol operatyvinės grupės pareigūnai ligoninėje aiškinosi aplinkybes, budėtojams paskambino Skemų kaimo gyventojas ir pranešė apie automobilį „Audi 80“, įsirėžusį į medį.

Pareigūnams nuvykus į eismo įvykio vietą dar aiškiai matėsi automobilio slydimo nuo kelio vėžės, o jame – nespėję išdžiūti kraujo pėdsakai. Autobusų stotelė, kurioje ankstų rytą buvo rasti sužaloti vyriškiai, nėra toli nuo tos vietos, kur į medį atsitrenkė automobilis, tad pareigūnai neabejojo – abu šie įvykiai yra susiję.

Netrukus prisistatė ir vienas nukentėjusiųjų – 26-erių metų G.N., policijos pareigūnams žinomas nuo paauglystės. Vos prieš mėnesį jis grįžo iš laisvės atėmimo vietos.

G.N. pareigūnams prisipažino: naktį jis važinėjosi neseniai pirktu automobiliu, nesuvaldė jo ir atsitrenkė į medį. Teigė, kad važiavo vienas, kad kraujas automobilyje tik jo. Policijos pareigūnų tokia versija neįtikino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 straipsnio („Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas“ ) 1 dalį.

Regina Bučinskienė
Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė