xcEXKsvOauU

„Verslo žiburiai“ – pagarba anykštėnams, didinantiems rajono biudžetą

Lapkričio 22 d. Anykščių kultūros namuose įvyko rajono savivaldybės kasmetinis renginys „Verslo žiburiai“. Šiemet dėmesys buvo skiriamas verslo įmonėms, per pastaruosius penkerius metus daugiausiai sumokėjusioms mokesčių į rajono biudžetą.

Anykščių rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėjos Linos Blažytės sąraše – keturios pavardės dosniausiųjų rajono iždui: AB „Anykščių vynas“ direktorius Audrius Zuzevičius, UAB „Sodrugestvo Baltija“ direktorius Darius Čypas, UAB „Kurklių karjeras“ direktorius Dainius Daškevičius ir AB „Anykščių kvarcas“ Eugenijus Andriejauskas.

Šių bendrovių dosnumą lėmė verslo apimtys, pelno rodikliai.

Prieš įteikiant apdovanojimus Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius kalbėjo:

– Pasibaigus krizei verslas, mano manymu, tarsi Feniksas pakyla iš pelenų. Savivaldybės dėmesys verslui – priminimas ir kitiems verslininkams ir investuotojams apie tai, kad Anykščių rajonas yra gera vieta steigti įmones. Ir ne tik turizmo.

Per šių metų devynis mėnesius AB „Anykščių vynas“ pardavimo pajamos buvo 38 proc. didesnės negu pernai, ir tai  sudarė 11,3 mln. litų. Kaip sakė bendrovės direktorius Audrius Zuzevičius, per 11 šių metų mėnesių „Anykščių vynas“ mokesčių jau sumokėjo tiek, kiek pernai per visus metus.

2004 m. „Anykščių vyno” bendrovę privatizavo AB „Alita” ir nuo to laiko įvyko nemažai reikšmingų dalykų, padėjusių įmonei išlikti ir augti. Laimėti kelis svarbūs konkursai: vynas „Voruta” Ukrainoje apdovanotas aukso medaliu, „Ledo“ degtinė International Spirits Challenge 2008″ Anglijoje – bronzos medaliu, laimėtas „Cento“ vyno gamybos konkursas.

Natūralų juodųjų serbentų vyną „Voruta” Žemės ūkio ministerija pripažino tautinio paveldo produktu. Šio vyno reklamai buvo skirta daugiau lėšų, todėl padidėjo pardavimai.

UAB „Sodrugestvo Baltija“ – Rusijos kapitalo įmonė.  Tai viena didžiausių šios šalies aliejinių kultūrų perdirbimo kompanijų, savo atstovybes turinčių Danijoje, Brazilijoje, JAV, Šveicarijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Kazachstane. Lietuvoje šiai įmonei atstovauja Anykščiai. Direktorius Darius Čypas renginyje dalyvauti negalėjo – išvykęs į užsienį.

Kaip sakė rajono meras S.Obelevičius, ateinantį pirmadienį jis pats nueis į bendrovės būstinę, esančią priešais savivaldybę, ir pasveikins kolektyvą su laimėjimu.
AB „Anykščių kvarcas“ – vienintelė Lietuvoje kvarcinio smėlio perdirbimo įmonė. Bendrovė išgauna ir apdoroja monokristalinį kvarcinį smėlį, dabartinėse Anykščių apylinkėse susidariusį neogeno periodu prieš 25 milijonus metų. AB „Anykščių kvarcas” istorija prasideda 1968 m. pastačius kvarcinio smėlio flotavimo gamyklą ir įkūrus „Anykščių statybinių medžiagų kombinatą“.

AB „Anykščių kvarcas“ produkcija naudojama stiklo pramonėje: žaliava lakštiniam stiklui ir stiklo dirbinimas, armuoto ir lietu stiklo gamybai, stiklo pluoštui, stiklo vatai ir stiklo audiniams.
AB Anykščių kvarcas yra pagrindinis kvarcinio smėlio miltų tiekėjas Latvijos stiklo siūlų gamintojui AS „Valmiera stikla skiedra“.

Kvarcinis smėlis yra tinkamas smėliavimo darbams ir vandens filtrų užpildams.

UAB „Kurklių karjeras“ įsteigtas 1995 m. privatizavus VĮ Kurklių karjerą. Bendrovė užsiima smėlio, žvyro karjerų eksploatavimu. Be šios srities, dalis įmonės veiklos nukreipta į paslaugų sferą. Jau daugelį metų visi įmonės rodikliai kyla tiesiogine progresija. Sėkmingai diegiant naujas gamybos priemones ir techniką pasiekti geri rezultatai gamybos, realizuojamos produkcijos ir paslaugų kokybės srityje.

Įmonė konkurencingomis kainomis vykdo kelių  tiesimo, aikštelių, privažiavimų, šaligatvių, kiemų, paplūdimių įrengimo ir kitus panašaus pobūdžio darbus; kokybiškai ir greitai atlieka melioracijos, hidrotechninių statinių, kitų inžinerinių komunikacijų įrengimo paslaugas; kasa įvairaus dydžio tvenkinius, pilnai sutvarko ir pagal užsakovo pageidavimus apipavidalina aplinką (naudoja įvairių frakcijų akmenėlius ir didelius riedulius); savo transportu gali pristatyti parduodamas medžiagas visoje Lietuvos teritorijoje.

VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė Rokiškio regione Ina Smalinskienė savo prizą ir įteikė „Kurklių karjero“ bendrovei.

Savivaldybė apdovanojo ir geriausiai besitvarkančiuosius darbo aplinką.

Mero padėkos buvo įteiktos Troškūnų girininkijai, Traupio, Kurklių ir Debeikių pagrindinėms mokykloms, Jono Biliūno gimnazijai, Viešintų bendruomenei, Traupio seniūnijai, Loretos Meškauskienės parduotuvei „Orchidėja”, „Jolės” gėlių krautuvėlei.
Pagrindinis prizas atiteko Mikierių girininkijai.

Gražiausiai besitvarkančios kaimo turizmo sodybos – Kurklių seniūnijos sodyba „Karališkis”; Abromiškio kaime, ant Šventosios upės kranto įsikūręs „Kankorėžis”; į Starkonių ir Medinos miškus kviečianti sodyba „Tarp liepų“ irgi buvo apdovanotos mero padėkomis.

Pagrindinis prizas teko Skiemonių seniūnijoje, prie Nevėžos ežero įsikūrusiai Radvilų sodybai.


temainfo.lt