Gaisras, melagingas iškvietimas, nelaimingas atsitikimas – tai vis šiurpios vaikų išdaigos

– Šiuo metu vaikai neina į mokyklą: turi laiko, jie ima žaisti, skambina bendruoju pagalbos numeriu… Karantino metu tėvai turėtų būti atidesni savo vaikams, labiau pasidomėti, ką jie veikia laisvu laiku. Galų gale reikia elementaraus sąmoningumo: nėra gaisro, nėra reikalo ir kviestis pagalbos, – sakė Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyriausiasis specialistas Vytautas Kazlauskas.


Ima žaisti telefonu

Kupiškio Antano Purėno gatve įjungusi garsinį signalą lėkė gaisrinės mašina. Įsuko ji į miesto gale esančių garažų paskutinį įvažiavimą, iš mašinos iššokę ugniagesiai aplėkė visus tris garažų blokus. Visur buvo ramu ir saugu. Iškvietimas nepasitvirtino.
Kupiškio PGT vyriausiasis specialistas V. Kazlauskas temainfo.lt sakė, jog kovo mėnesį buvęs ir vienas melagingas skambutis: ugniagesiai gelbėtojai visai be reikalo lėkė nurodytu adresu. Skambinta telefonu be kortelės.


Vaikai sukėlė gaisrą

Praėjusį penktadienį, Kupiškio rajono Virbališkių kaimo daugiavaikės šeimos atžalos padegė ūkinį pastatą.
– Motina savo vaikus paliko giminaičio priežiūrai. Šiam, matyt, buvo sunku susitvarkyti su būriu vaikų, – temainfo.lt pasakojo V. Kazlauskas.
Dūmus pastebėjo kaimynai ir apie tai pranešė bendruoju pagalbos telefonu 112. Atlėkę Kupiškio PGT ugniagesiai-gelbėtojai netruko gaisrą užgesinti: apdegė tik stogas.


Nelaimingas atsitikimas

Praėjusią savaitę Rokiškio rajono Juodupės miestelyje įvyko tragedija, oficialiai traktuojama nelaimingu atsitikimu: namuose rastas mirusio nepilnamečio (gim. 2008 m.) kūnas.
Nei pavardės, nei pareigų nenorėjęs skelbti Savivaldybės darbuotojas teigia, kad vaikas užduso žaisdamas. Kokius mirtinus žaidimus žaidžia vaikai, niekas nenori pasakoti: 12-metis berniukas mokėsi ne Juodupėje, o Rokiškio vienoje mokyklų, ne kiekvienas vietos mokytojas šį 12-metį pažinojo.
„Gilių gyvenimas ydų šalyje“ – tai situacija, kuri Lietuvoje tampa norma. Niekam šiandien nerūpi kalbėti apie kaskart vis atsinaujinantį, iš pelenų atgyjantį žaidimą, žinomą prieš pusšimtį metų, o gal ir anksčiau. Tai miego arterijų užspaudimas. Teigiama, jog šio žaidimo ypatumais dalijamasi internetu: paaugliams kažkodėl labai įdomu išgyventi dirbtiną ir visai neskausmingą žmogaus laikino užmigdymo būdą. Šįkart laikinumas nepasitvirtino…


Rita Briedienė
temainfo.lt nuotr.