Pradžia » Aktualu » Gera žinoti, jog ir tau yra dovanų

Gera žinoti, jog ir tau yra dovanų

Gera žinoti, jog ir tau yra dovanų

Publikavimo data: 2013-09-22

Nors svarbiausi miesto gimtadienio šventės renginai buvo šeštadienį, tačiau Rokiškis bruzdėjo jau penktadienį. Rajono savivaldybės svetainė www.rokiskis.lt skelbė sveikinimą:

„Mieli rokiškėnai, gerbiami miesto svečiai, šiemet skaičiuojame 514-uosius metus, kai Rokiškio vardas pirmą kartą paminėtas kunigaikščio Aleksandro privilegijoje dėl girios kirtimo. Tokiomis progomis visuomet grįžtame į krašto praeitį, nes tik vertindami tradicijas, praėjusių kartų patirtį, galėsime tvirčiau žengti, drąsiau priimti ir šiandienos diktuojamus sprendimus.

Tegul Rokiškis bus stiprus, mylintis savo žmones miestas! Sveikindami visą bendruomenę, nuoširdžiai kviečiame į miesto gimtadieniui skirtus renginius, linkime malonaus šventinio šurmulio, gražių šventinių akimirkų.“

Po sveikinimu pasirašo Rokiškio rajono meras Vytautas Vilys, jo pavaduotojas Egidijus Vilimas, administracijos direktorius Aloyzas Jočys, jo pavaduotojas Rimantas Velykis.

Renginys po renginio… Juozo Keliuočio viešoji biblioteka įspūdingos parodos „Devyni bibliotekos dešimtmečiai“ atidarymu pradėjo savo sukakties minėjimo iškilmes. Tądien buvo įteikta ir J.Keliuočio literatūrinė premija. Ji atiteko vertėjai iš prancūzų, naujosios graikų ir anglų kalbų Dianai Bučiūtei. Laureatė yra kilusi iš Rokiškio, o J.Keliuočio premija ji įvertinta už vertėjavimo piligrimystę: vertimą nekomercinių tekstų ir saugojimą svarbiausių vertimo principų – ištikimybę originalui ir jo dvasiai.

Premija skiriama už poezijos, prozos, literatūros kritikos, vertimų, publicistikos, kūrybinius rašto darbus, nagrinėjančius ir tęsiančius J.Keliuočio kultūrinių vertybių ir tradicijų sklaidą. 2007 m. ją įsteigė Rokiškio rajono savivaldybė.
J.Keliuočio premija jau įteikta Andriui Konickiui už žurnalo „Naujoji Romuva“ koncepcijos kūrimą; Vandai Juknaitei už brandžią etinę, pilietišką ir emocingą kūrybą, teigiančią svarbiausias humanistines vertybes; Vytautui Girdzijauskui už reikšmingą veiklą ir kūrybinius rašto darbus: J.Keliuočio ir Rokiškio krašto rašytojų asmenybių įprasminimą, jų darbų aktualizavimą ir sklaidą; Vaidotui Dauniui (po mirties) už humanizmo, meilės, tiesos ir tikėjimo idealų kūrybišką įprasminimą, J.Keliuočio idėjų bei tradicijų tęstinumą literatūrinėje ir kultūrinėje veikloje; literatūrologui Vitui Areškai už publikacijas apie brolių Alfonso ir Juozo Keliuočių veiklos reikšmę lietuvių kultūrai; pjesės „JAH“ autoriui ir režisieriui Gyčiui Padegimui, sukūrusiam J.Keliuočio sceninį paveikslą.

Rokiškio kultūros centras kvietė į Kupiškio meno mokyklos operą „Gripino klasta, arba kas taps karaliumi“, Rudolfo Lymano muzikos mokykla – į akademinės muzikos puoselėtojo, vargonininko, pedagogo Rudolfo Lymano 130-ąsias gimimo metines.

Vakarop rokiškėnai vėl rinkosi bibliotekoje: jiems buvo skirtas bardų – Vilijos Urbonienės, Pagulbio ir grupės, Virgio Stakėno ir Kastyčio Petrylos – koncertas. Visi jie – arba tebejaučiantys Rokiškio krašte savo šaknis, arba labai geri šio miesto bičiuliai.

Gera žinoti, kad ir tu gavai dovanų – šią puikią miesto šventę.

Agnė Raščiūtė

Pauliaus Briedžio nuotraukos


Komentarai 2 komentarai

  1. kupi parašė:

    Kiek tie rokiškėnai turi premijų? Dovydėno, Keliuočio, Tyzenhauzo…

  2. rok parašė:

    Tyzenhauzų dar nėra premijos. Kaip smagiai žiūrisi reportažas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *