Geriausias 9-osios kuopos šaulys – mergaitė

Panevėžio apskrities 5-osios rinktinės Rokiškio 9-osios kuopos vado Algio Veikšio iniciatyva šiemet buvo įsteigta nominacija „Kuopos metų jaunasis šaulys“, skiriama už pastangas siekti karinių žinių. Ji teikiama Lietuvos kariuomenės dienos minėjime.

Visuomenės nuostabai nominacija atiteko mergaitei, 9-osios kuopos skyriaus vadei Ramintai Neniškytei, gruodžio 30-ąją švęsiančiai 16-ąjį gimtadienį. Mokosi ji Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos II B klasėje.

– Kuopai pradėjau vadovauti 2011-ųjų gruodžio 21 d. Raminta į kuopos veiklą įsitraukė tik viena diena vėliau: galėjau stebėti ir vertinti jos labai aktyvų dvejų metų šaulės kelią. Per tą laiką Raminta dalyvavo visuose jauniesiems šauliams rengiamuose mokymuose, juose puikiai įvertintos jos žinios. Mergina dalyvavo Rokiškio 9-osios kuopos keturių dienų sukarintoje stovykloje. Ji buvo pakviesta

į Lietuvos Didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko liepos mėnesį surengtas  tarptautines jaunųjų šaulių pratybas „Žalgiris 2013“. Per šį šešių dienų renginį Lietuvos jaunieji šauliai bei svečiai iš Latvijos ir Estijos susipažino su pagrindiniais karybos elementais: veiksmais su automatiniu šautuvu G36 ir šaudymu lazeriniame tire, judėjimu mūšio lauke tiesiogiai apšaudant dažasvydžio ginklais, koviniu šaudymu iš mažo kalibro ginklų, taip pat kitų karinių disciplinų –  rikiuotės, topografijos… Štai kiek daug žinių jau yra sukaupusi Raminta. Kol kas niekas kitas ir negalėjo pretenduoti į apdovanojamą, skiriamą už karinius mokslus, – sakė kuopos vadas A.Veikšys.

Jaunieji šauliai – jais gali tapti 11-18 metų amžiaus moksleiviai – yra mokomi pagal keturių pakopų ugdymo programą: dalį atostogų nusprendusieji praleisti sukarintose vasaros stovyklose mokomi atsižvelgiant į programoje numatytas gaires. R.Neniškytė jau yra įveikusi pirmąją ir antrąją pakopas.

Kas lėmė Ramintos pasirinkimą tapti jaunąja šaule?

Ramintos senelis Steponas Neniškis – buvęs karininkas, galbūt todėl ir ji labai domisi kariniais dalykais. Tiesa, įsijungti į jaunųjų šaulių veiklą ją paskatinęs buvęs anglų kalbos mokytojas Aleksandras Melnikovas.

– Nė karto nepasigailėjau tapusi šaule. Žinau, kad ir ateityje dalyvausiu jaunųjų šaulių veikloje.

– Ar labai smagu gauti tokį apdovanojimą? – klausėme merginos.

– Taip, žinoma. Noriu, kad visi lygiuotųsi į mane, noriu būti pavyzdžiu kitiems, – sakė ji.

Bendražygiams – jauniesiems šauliams – ji linki būti drąsiems ir ištvermingiems, visą žiemą, kaip ir ji, teoriškai ruoštis praktiniams vasaros užsiėmimams.

 

„TEmos“ inform.

Algio Vaišnio nuotraukos