Į Seimą kupiškėnų ir biržiečių rinktas V. Valkiūnas tapo „dezinfektoriumi“

Lietuvos Respublikos Seimo posėdžio transliacijos ištrauka

Dezinfekavo tribūną
Parlamentaras Valdemaras Valkiūnas pasisakė Seimo svarstytu klausimu, ar pritarti Ingridos Šimonytės skyrimui Ministre Pirmininke. Kalbėjęs iškart po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo Roberto Šarknicko, jis ėmė dezinfekuoti tribūną. Tai buvo antras darbotvarkės klausimas. Iki V. Valkiūno tribūnoje pabuvo Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas, prisaikdinęs Seimo narį Eugenijų Sabutį, kalbėjo per dvidešimt Seimo narių. V. Valkiūnas paaiškino:
– Gerbiami kolegos, reikia dezinfekuoti, nes sakė, vandens gerti negalima. O kur tie dezinfektoriai? Nėra, nes bedarbių krūva Lietuvoj, o kas dezinfekuoja, nėra. Tai va čia ta zaraza ir sklinda, – šnekėjo parlamentaras, ir neliko nepastebėtas šalies žiniasklaidos. V. Valkiūnas, kažkada Biržams žadėjęs arabų šeichą, naujas pienines ir mineralinio vandens išpilstymo linijas, negali sakyti, kad šįkart buvo neteisus: nueinanti šalies valdžia turėjo numatyti tokias „dezinfektorių“ iniciatyvas.


Auksinio stuburo gretose…
– Gerbiami kolegos, nežinant Vyriausybės programos, reikės balsuoti už asmenybę. Bet kaip žinoti apie asmenybę, nežinant jos programos ir vizijų, vertybių, o tik fragmentus iš spaudos, TV pasisakymų ir komentarų frakcijose. Ar turi tikslus, ar turite susitelkimą, ar turite hipermotyvaciją, gerbiama kandidate? Aš to nepastebėjau ir neišgirdau. Nei 2008–2012 kai buvau, kai buvo gėda, kai pensininkams mažino pensijas ir kitas išmokas nekompetentingai. Žmonės nesikeičia. Ir dabar būnant frakcijoje, kai prisistatė šiandien ant greitųjų – pusė valandos, – tai nieko gero neatsakė. Kaip išnaudosite mišrios grupės potencialą, kai mišri grupė sudaro iš ekspremjerų, eksministrų, eksmerų ir tarybos nariai. Tai čia, kaip sakant, – auksinis stuburas šioj grupėj, kur yra ko pasimokyti. Ir pasakė: „Ekonomika, ir mažiau politikos.“ Tai kaip be politikos? Kas yra užsakovas tos ekonomikos? Ar ne liaudis? Ar ne žmonės? Tai yra politiniai sprendimai žmonių. O paskui eina ekonomika ir kur tas lėšas gauti. Savivaldybių biudžeto sandaros metodikos nežino, nes išvis kažkokios nesąmonės buvo pasakytos. Finansų tvarkymas – nieko gero. Čia, sako, pasiruošusi kandidatė ir gebėti išklausyti kitus sugeba. Nu, tas irgi nepastebėta, kad gebėtų išklausyti. Greitai greitai pabėga. Chi chi cha cha. Ir tuo baigiasi, – tęsė kalbą V. Valkiūnas.


Nekrologo rašymas pačiam sau
– Žinot, čia darbas Seime yra ne lesbišou ir ne homoseksualų pageidavimo koncerto tenkinimas. Racionalumas, einantis kartu su jautrumu. Jautrumo, galbūt, ir yra, bet racionalumo irgi nepastebėta. Daugiau užslėpto pykčio, negu racionalumo. Čia yra – kolegos psichologai žino tą metodiką, – yra nekrologo rašymas pačiam sau. Ką ji šiandien parašytų apie save? Skurdžiai būtų tas nekrologas, ir mums ne vieną ašara nenubyrėtų. Aš, kaip politekonomistas, nieko pozityvaus, nieko gero šioje kandidatėje neradau. Nejaugi Lietuvoje nėra geresnių, naudingesnių Lietuvai kandidatų? Aš manau, kad yra. Taip kad, gerbiami kolegos, neskubėkime ir, kaip sakant, mes laimėsime. Todėl kviečiu balsuoti prieš arba susilaikyti. Tai bus racionalus, kolegos, mūsų sprendimas. Ačiū“, – paliko dezinfekuotą tribūną V. Valkiūnas.


Neuždrausi tikėti arabų šeicho atėjimu
Į Lietuvos Respublikos Seimą V. Valkiūnas balotiravosi Sėlos vakarinėje (Biržų-Kupiškio) apygardoje ir 55,98 proc. nurungė Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatą Matą Maldeikį. Kai kuriose Biržų rajono apylinkėse – Germaniškyje, Anciškiuose, Skrebiškiuose – už V. Valkiūną balsavo nuo 80 iki 87 proc. rinkimuose dalyvavusiųjų. Kupiškio rajone irgi daug V. Valkiūno sekėjų, ypač Subačiaus, Alizavos, Salamiesčio, Lukonių, Žaidelių ir kitose apylinkėse.

Niekas – ypač per rinkimus – neuždraus žmonėms tikėti arabų šeicho atėjimu.


Rita Briedienė