Pradžia » Aktualu » Į Šeimyniškėlių piliakalnį rinkosi anykštėnų pulkai

Į Šeimyniškėlių piliakalnį rinkosi anykštėnų pulkai

Publikavimo data: 2017-07-08

Abipus kelio automobilių eilė nutįso nuo Šeimyniškėlių piliakalnio gal daugiau nei kilometrą: kažin ar patys anykštėnai tikėjosi, kad Liepos 6-ąją tiek daug jų susirinks giedoti „Tautiškos giesmės“.

Važiavo ir ėjo čia žmonės dar gerokai prieš 21 val., jau įprastą Lietuvai laiką, kuomet viso pasaulio lietuviai – bendruomenėmis ir šeimomis – Valstybės dienai gieda himną.

Į Šeimyniškėlių piliakalnio istorinio komplekso kiemelį – neįtikėtinai jaukų po nušniokštusio lietaus, nušviestą besileidžiančios saulės, kupiną geros žaidimų nuotaikos – rinkosi žmonės su mažais ir jau suaugusiais savo vaikais, jaunos ir pagyvenusios poros. Kopė žmonės į bokštą, vaikštinėjo gynybine siena, šaudė iš lankų, pirko suvenyrų.

Kažin ar dar kas nors liko mieste: šimtai žmonių kopė mediniais laiptais į piliakalnį, ėjo ir ėjo Vorutos pilies statybai nutiestu keliu. Atsukę nugaras mėnulio pilnačiai giedojo bent pora tūkstančių anykštėnų.

Šiemet „Tautišką giesmę“ planuota giedoti nuo 100 įspūdingiausių šalies piliakalnių: anykštėnai rinkosi ant Šeimyniškėlių, rokiškėnai – ant Moškėnų, kupiškėnai – ant Kupiškio piliakalnių.

 

Rita Briedienė

Emilijos Briedytės nuotraukos 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai (1)

  1. Taučius parašė:

    Kokia logika anykštėnų? Anykščiams 577, o o šalia Anykščių pilis statyta 1251-aisiais. Tai negi tada dar nebuvo Anykščių? Karalius Mindaugas neužsukdavo į Norfą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *