Ilzenbergo dvaras planuoja gyvenamojo namo Onuškyje statybą

 

„Džiaugiamės galėdami pasidalinti puikia žinia! Ilzenbergo dvaro savininkas Vaidas Barakauskas Onuškio kaime planuoja statyti daugiabutį namą“, – rašoma feisbuko paskyroje „Ilzenbergo dvaras ir ūkis“.


Onuškis – nuošalus kaimas

Onuškio kaimas nuošalus, įsikūręs šalia Latvijos miškingo pasienio. Atkampus ir pats Ilzenbergo dvaras. Kai 2015 m. lietingą rugpjūtį čia lankėmės su Lietuvos architektų grupe, grožėjomės iš griuvėsių prikeltu dvaru ir atkurtu parku, bet negalėjome nesistebėti ir dviejų kupiškėnų ištverme dirbti šio dvaro ūkyje. Jie ir patys sakė, kad nuo vienatvės apima toks liūdesys, kad imk ir bėk dvaro parkais kaukdamas: nykiais rudenio ar žiemos vakarais čia – jokio žmogaus.


Ilzenbergas planuoja naujų veiklų
Anot Ilzenbergo dvaro vietininko Gintaro Bingelio, šiuo metu dvare dirba apie 40 žmonių: vienas kitas iš Onuškio, Juodupės, Rokiškio. Tačiau jau dabar dvaras jaučia specialistų poreikį, ir jų tenka kviestis iš Vilniaus ar Klaipėdos. Juolab kad Ilzenbergas planuoja naujų veiklų: yra noras įrengti muziejų su degustacijos sale, svečių namą-viešbutį ir rengti pastovias edukacines veiklas. Daugės dvare dirbančių specialistų, ir jiems reikia gerų gyvenimo sąlygų.


Tai bus modernus nama
Pagal vilniečių architektų Arūno Skrolio ir G. M. Šerpytytės (UAB „Devyni architektai“) bus projektuojamas dviejų aukštų sublokuotas 16 butų – vieno, dviejų ir trijų kambarių – namas Onuškio jaukioje vietoje, šalia dirbtinio ežerėlio. Planuojamos saulės baterijos, geoterminis šildymas – tai bus gamtai draugiškas namas.
Parengus projektą, suderinus visus firmalumus, statybas planuojama prasidėti 2021 m.


temainfo.lt