Inspektorius Ramūnas Traškinas vėl atskubėjo laiku

Šaltą balandžio 8-osios naktį Rokiškio rajono Panemunėlio seniūnijos gyventoja V.P. su savo 13-mete dukra, išsigandusios smurtaujančio sutuoktinio ir tėvo, praleido klojime, o rytą kreipėsi į apylinkės inspektorių Ramūną Traškiną.

Pareigūnas atskubėjo į nejaukius moters namus. Ši jį pasitiko verkdama ir aiškino, kad visai neseniai jos vyras, pasiėmęs tris mažuosius vaikus, kažkur išvažiavo žmonos automobiliu. Mažiausiajam – tik ketveri metukai.

Apylinkės inspektorius žinojo, kad moters sutuoktiniui D.P. teisė vairuoti transporto priemonę atimta jau seniai, o dabar jis neblaivus važinėja su mažamečiais ir kelia pavojų jiems bei kitiems eismo dalyviams.

Apie 11 val. kelyje Panevėžys–Rokiškis–Daugpilis inspektorius R.Traškinas pastebėjo ieškomą automobilį „VW Golf“.  Pareigūnas jį sustabdė: salone sėdėjo trys išsigandę vaikai.

Įtarimas pasitvirtino – nuo vairuotojo sklido alkoholio kvapas. Apylinkės inspektorius iškvietė patrulius, apie įvykį informavo Rokiškio rajono savivaldybės Vaikų teisių apsaugos tarnybą.

Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato patrulių būrio patruliai  D.P. nustatė 0,96 promilės girtumą, išsiaiškino, kad transporto priemonė eksploatuojama neturint privalomojo civilinės atsakomybės draudimo. Neblaivus, neturintis teisės vairuoti ir linkęs smurtauti vairuotojas buvo pristatytas į Rokiškio rajono policijos komisariatą. Čia už transporto priemonės vairavimą apsvaigus ir neturint vairuotojo pažymėjimo pradėta administracinė teisena, o už smurtą namuose – ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 140 str. (“Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“) 2 dalį.

D.P. Rokiškio rajono policijai žinomas ne tik dėl daugkartinių administracinių teisės pažeidimų: 2013 metų pabaigoje dėl jo nusikalstamos veikos prieš artimą asmenį pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Sujungus tyrimus, tikimasi, kad smurtautojas sulauks realios laisvės atėmimo bausmės.

Prevencijos poskyrio tyrėjas R.Traškinas suskubo atvykti laiku. Jį geru žodžiu mini ir Bajorų kaimas, kuriame pareigūnas gyvena. Kartu su žmona, taip pat policijos pareigūne, Bajorų bendruomenę jis skatina gyventi saugioje ir tvarkingoje aplinkoje, rūpintis jaunimo užimtumu; neatsisako dalyvauti bendruomenės veikloje. R.Traškinas visada skuba į pagalbą visiems, kas  į jį kreipiasi.

Regina Bučinskienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė

 

Kiti rašiniai:

http://www.temainfo.lt/tikslas-saugoti-savo-ir-kaimyno-turta/

http://www.temainfo.lt/anonimas-isgelbejo-suni/