Irkluotojai varžėsi žiemos turnyre

Nors ir šventinis prasidėjo laikotarpis, tačiau jauniesiems sportininkams atsipūsti nėra kada: gruodžio 20 d. Trakuose vyko Lietuvos irklavimo klubo fondo Kalėdinis turnyras. Jame irkluotojai varžėsi treniruokliais „Concept -2“. Kadangi žiemą irkluotojai neturi galimybės treniruotis ant vandens, šiuo pasirengimo laikotarpiu pagrindinė treniruočių priemonė ir yra šie treniruokliai.

Į turnyrą susirinko irkluotojai iš visos Lietuvos; startavo elito irkluotojai Donata Vištartaitė, Milda Valčiukaitė, Lina Šaltytė, Aurimas Adomavičius, Martynas Džiaugys ir kt.

Kupiškio rajonui šiose varžybose atstovavo pradinio rengimo antrų metų irkluotojai Monika Murnikovaitė, Raimonda Valaitė, Gabija Vogulytė, Dominyka Balaišytė, Gintarė Mikšytė, Simona Gaidamavičiūtė, Viktorija Vareikaitė. Varžybose dalyvavo ir Dominykas Petrulis, Arijus Petrulis ir Dovydas Kašūra, mokytojos Dianos Balužytės irklavimo pamokas lankantys tik  nuo rugsėjo mėnesio. Jiems tai buvo pirmos varžybos.

Pirmieji į startą stojo jauniausi – iki 14 metų – irkluotojai. Jiems teko įveikti 500 m nuotolį. G.Mikšytė jį įveikė per 1:59,2 min. ir užėmė 6 vietą.  Pagirtinai kovojo ir patys jauniausi Kupiškio irkluotojai D.Kašūra, D.Petrulis ir A.Petrulis. Sustiprėję fiziškai ir daugiau pasitreniravę ateityje vaikinai labiau pasipriešins varžovams.

Dėl prizinių vietų kovojant 1000 m nuotolyje visus nustebino G.Vogulytė. Nuotolį įveikusi per 3:39,1 min. Gabija nepaliko vilčių didesnę irklavimo ir treniruočių patirtį turinčioms merginoms ir iškovojo pirmą vietą. Toje pačioje amžiaus grupėje startavo ir V.Vareikaitė bei S.Gaidamavičiūtė. Tik lapkričio mėnesį treniruotes pradėjusi lankyti V.Vareikaitė nuotolį įveikė per 3:45,9 min. ir užėmė aštuntą vietą. Šioje amžiaus grupėje dalyvavo 22 merginos.

Lengvo svorio merginų grupėje startavusi R.Valaitė užėmė trečią vietą; jai teko garbė varžytis su olimpiete D.Vištartaite.

Varžybose jaunieji irkluotojai stengėsi nugalėti baimę, įveikti save, pagerinti asmeninius rezultatus. Tai buvo puiki galimybė pabendrauti su kitais irkluotojais, pakalbinti olimpiečius. Turnyro metu netrūko šventinės nuotaikos, visi dalyviai gavo dovanų; jie išsivežė puikią nuotaiką.