Pradžia » Aktualu » Iš Nikolajaus Zubovo atimtas meškinas Vipas puikiai jaučiasi Vokietijos gyvūnų parke

Iš Nikolajaus Zubovo atimtas meškinas Vipas puikiai jaučiasi Vokietijos gyvūnų parke

Publikavimo data: 2019-07-16

Vipas, ko gero, nebegrįš

Šiandien, liepos 16 d., Panevėžio apylinkės teismas pranešė: N. Z. už administracinių nusižengimų padarymą skirta 1 300 Eur bauda bei rudosios meškos patino Vipo konfiskavimas.
Nutarimas per 20 kalendorinių dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui, bet istorija, ko gero, baigta: Vipas nebegrįš į Rokiškio rajono „Ąžuolyno meškučių cirką“. Birželio viduryje meškinas buvo paimtas ir laikinai globai bei saugojimui perduotas Lietuvos zoologijos sodui. Kaip temainfo.lt sakė šios įstaigos specialistas Benas Arūnas Noreikis, Vipas, Zoologijos sode prabuvęs šešias dienas, išgabenta į Vokietijos gyvūnų parką.


Pripažintas kaltu

VšĮ „Ąžuolyno meškučių cirkas“ savininkas Nikolajus Zobovas pripažintas kaltu padarius keturis administracinius nusižengimus: žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, nusižengė pakartotinai, įstatymų įgaliotiems pareigūnams kliudė įgyvendinti jų teises ir pavestas pareigas bei laiku neįvykdė aplinkosaugos pareigūnų pakartotinai skirtų reikalavimų. Tokias išvadas teismas padarė įvertinęs visų meškos laikymo sąlygas tikrinusių tarnybų – Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos, Maisto ir veterinarijos tarnybos, Gyvūnų gerovės centro – vertinimo rezultatus, išklausė paties meškos savininko N. Zubovo paaiškinimų.


Aiškintasi ir dėl Kvinos dingimo

Teismo posėdyje buvo aiškinamasi ir dėl kitos meškos – patelės Kvinos – dingimo. N. Zubovas keitė parodymus: administracinius nusižengimus tyrusiems pareigūnams buvo nurodęs, kad meška buvo paleista į laisvę, o teismui teigė, kad meška nugaišo. „Bylos medžiagoje nurodoma, kad meška Kvina buvo laikoma mažos talpos sunkvežimio puspriekabėje, taip pažeidžiant norminių aktų reikalavimus, kurie vertinami kaip gyvūno kankinimas, ir dėl to šiam gyvūnui galėjo grėsti mirtis“, – teigiama Panevėžio apylinkės teismo pranešime spaudai.


Teisėjas Artūro Dilio išvada

„Teismas sprendė, kad yra pagrindas taikyti administracinio poveikio priemonę – N. Z. augintos meškos patino vardu Vipas konfiskavimą. Manoma, kad nesudarant tinkamų sąlygų laukinių gyvūnų laikymui, ateityje kiltų pavojus meškos patino vardu Vipas sveikatai ir gyvybei“, – teigia bylą nagrinėjęs Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas Artūras Dilys.


Vipas jaučiasi gerai

– Žinome, kad Vipas jaučiasi gerai: turškiasi tvenkinyje, laižo medų, – temainfo.lt sakė Lietuvos zoologijos sodo specialistas B. A. Noreikis. 
Vokietijos gyvūnų parko feisbuke „Gnadenhof für Bären“ paviešintos nuotraukos tuo neleidžia abejoti.
– Ar N. Zubovas buvo atvykęs atsisveikinti su Vipu? – teiravomės specialisto.
– Ne. Nors mes su juo ir neturėjome jokių reikalų: dėl Vipo bendravome tik su Aplinkos apsaugos ministerija, – temainfo.lt sakė B. A. Noreikis.

 


Parengė temainfo.lt
„Gnadenhof für Bären“ nuotraukos

Komentarai 3 komentarai

  1. Trakai parašė:

    Atvažiavo atėmė. Nacionalizavo.

  2. liov parašė:

    Gražuolis <3

  3. Gražu parašė:

    Rokiškėnas 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *