Panevėžio apskrities VPK praneša: lapkričio 8 d. apie 18.30 val. Kupiškio rajono Alizavos seniūnijoje automobilis „BMW“, kurį vairavo vyras (gim. 1990 m.), kaktomuša susidūrė su „VW“, vairuojamu neblaivios (2,63 prom.) moters (gim. 1993 m.).


Susidūrė kaimynai

Nuo 2,51 prom. girtumas laikomas sunkiu. Betgi, akivaizdu, ne toks sunkus, kad nepajėgtum vairuoti.
Anot vietovės, kurioje įvyko avarija, gyventojo, moteris atsitrenkė į kaimyną, grįžtantį automobiliu namo. Buvo tamsu, gatvelėje greitis nei vieno, nei antro, tikėtina, nebuvo didelis, ir, kaip temainfo.lt sakė Panevėžio apskrities VPK komunikacijos grupės vyriausiasis specialistas Tadas Martinaitis, pirminiais duomenimis, avarijoje asmenys nenukentėjo.
Kur ketino važiuoti girta moteris? Pašnekovo spėjimu, tik iki parduotuvės ir atgal…


Gyvena savo gyvenimą

– Ar seniūnijai žinoma ši moteris, ar ji lankoma specialistų? – teiravomės Alizavos seniūnijos seniūnės Ramintos Ribokaitės.
– Taip.
– Ji žinoma kaip daugiavaikė mama?
– Neturiu teisės apie tai kalbėti.
– Ar daug seniūnija turi asmenų, kuriuos tenka globoti kaip mažus vaikus?
– Na, prie ko čia – mažus vaikus? Turime rizikos šeimų, bet ne mažiau ir ne daugiau negu visi. Tokioms šeimoms padedama gyventi. Ši moteris tiesiog gyvena savo gyvenimą. Ir aš nemanau, kad mes pasakome jai kažką, ko ji nežino. Mes tik stengiamės, kad ji gyventų geriau, – sakė seniūnė R. Ribokaitė.


Jei tai būtų ne moteris

Anot seniūnės, nelabai kas ir būtų kreipęs dėmesį į šią avariją, jei autoįvykyje nebūtų moters, jei ji neturėtų vaikų.
– Kiek ji jų turi?
– Negaliu teikti tokios informacijos.
Policijos pranešime labiausiai pastebimas faktas, jog už vairo – 2,63 prom. girtumo asmuo. Vyras tai būtų ar moteris, nebeturi reikšmės. Susidūrė kaktomuša. Kokios girto vairuotojo padarytos avarijos pasekmės? Tai aiškinantis ir sužinota, kad namuose – maži vaikai, kad 2,63 – ne tik vairuotojos, bet ir besilaukiančios moters promilės. Tai sužinojus vyro vaidmuo iš tiesų gerokai nublanksta.


Vaikais pasirūpinta

Kaip sakė seniūnė R. Ribokaitė, pirmais metais pradėjusi eiti seniūnės pareigas, ji labai daug kėlė sau klausimų, tikėjo, kad didžioji jų dalis išsprendžiama. O paskui tapo visiškai aišku: rizikos grupės žmonės gyvena savo gyvenimą, o nepriklausantieji šiai grupei gyvena su jais kartu. Jei anie priima pagalbą, jiems skubama padėti, bet jeigu anie galvoja kitaip, tai kitaip ir nebus.
Reikalai po avarijos irgi eina tam tikra tvarka: vaikais pasirūpinta, jie saugūs. O moteris, panašu, tikrai neliks nepastebėta: dėl tokio gyvenimo būdo iš jos antrą kartą gali būti atimti vaikai. Jei ji turėjo vairuotojos pažymėjimą, jo irgi, ko gero, neteks.


Rita Briedienė